> Friends Again > Články > 5 otázek pro Lisu Kudrow

Friends Again

5 OTÁZEK PRO LISU KUDROW
Spy

Lisa Kudrow: "Kus třeštidla ve mně určitě je."
"Ale rozhodně tuhle svou stránku na veřejnosti moc neukazuju. Na střední mě dokonce považovali za strašnou šprtku, s kterou není žádná legrace."

V době, kdy byl seriál Přátelé na vrcholu popularity, se ti narodilo dítě. Určitě bylo těžké skloubit kariéru s rodinou. Neodradilo tě to od pořízení si dalšího potomka?
"Druhé dítě určitě chci, ale zatímco se rozhoduji kdy, tak se zvětšuje věkový rozdíl, který mezi mými dětmi bude. Nejdříve jsem je chtěla mít hned po sobě, protože bych si všechna ta noční vstávání a další nepříjemné věci odbyla najednou, ale později jsem si začala říkat, že bych možná měla počkat, až ten starší začne mluvit. Teď mu jsou tři a já pořád nevím. Asi to nechám na přírodě."

Kdysi jsi prohlásila, že herci jsou "opravdoví magoři" a že bys nikdy nechtěla být jednou z nich...
"Než jsem se stala herečkou, tak jsem často četla o všech těch aférách, nevěrách, rozvodech a dalších problémech v hereckém světě a opravdu se mi zdálo, že jsou všichni herci šílení. Ale teď jsem starší a také jsem matka a vidím, že magorů je plno všude kolem nás. Nejen mezi herci. Lidé prostě mají rádi dramata, a když jim nestačí ta na plátnech kin, tak si je vytvářejí ve svých životech."

Jako Phoebe v Přátelích jsi skvělá. Máš s postavou té ztřeštěné holky něco společného?
"Myslím si, že kdyby kus toho třeštidla ve mně nebyl, tak bych tu roli nemohla hrát. Ale rozhodně tuhle svou stránku na veřejnosti moc neukazuju. Na střední mě dokonce považovali za strašnou šprtku, s kterou není žádná legrace. Pořád jsem totiž seděla v knihovně... V soukromí jsem hlavně máma tříletého syna, která se snaží být taky dobrou manželkou."

Když jsi získala za roli Phoebe Cenu Emmy, necítila ses divně, že nebyl oceněn také někdo z tvých kolegů z Přátel?
"Bylo mi trochu trapně, a tak jsem samozřejmě hned uspořádala obrovský mejdan. Všichni mi to ale přáli, s žádnou nepřátelskou reakcí jsem se nesetkala. Ale stále nerozumím tomu, proč nebyl nominován nikdo z ostatních. V seriálu je pět dalších _hlavních' herců a všichni hrajou stejně dobře jako já." 

O hercích z Přátel je známé, že se drží hesla Jeden za všechny, všichni za jednoho. Platí to i o penězích?
"To, že držíme při sobě, je obrovská výhoda, protože pokud se studio rozhodne, že chce pokračovat, a my do jednoho odmítneme, tak to nenatočí. Buďto do toho půjdeme všichni, nebo nikdo. Je to takové menší vydírání, ale kdybychom při sobě nestáli my, spojí se proti nám producenti... Jsme prostě parta a měli by se k nám všem chovat stejně. To se týká i platu."