> Friends Again > Články > Speciální Interview

Friends Again

SPECIÁLNÍ INTERVIEW S PŘÍTELKYNĚMI J. ANISTON, C. COX A L. KUDROW
(Převzato z amerického časopisu People)

Hrdinky v současnosti nejpopulárnějšího seriálu na světě prozradily něco o sobě, o svých rolích a o svém soukromém životě!

NEJLEPŠÍ PŘÍTELKYNĚ!

Tyto tři herečky jsou nejpravděpodobněji nejznámější přítelkyně na světě - jsou slavné, bohaté, žijí v luxusních domech a mají slavné partnery. Tady však podobnost mezi nimi končí - hrdinky "Přátel" jsou zcela odlišné osoby se zcela odlišnými charaktery. mají rozdílné názory a styl oblékání. A samozřejmě i rozdílný vkus co se týče mužů. V speciálním interview mluví o sobě, svých životech a populárním seriálu.

Styl Jennifer Aniston (11.února 1969) je vždycky sexy, ale jednoduchý. Většinou se snaží upoutat svým krásným obličejem a opáleným tělem, k čemu jí napomáhá odkrytí břicha či výrazný výstřih. Její vlasy jsou vždy perfektní. Velmi si nechává záležet na své linii, stejně jako její manžel - herec Brad Pitt, který se také netají starostí o tom, jak vypadá a co má na sobě.
Lisa Kudrow (30.července 1963) má v sobě něco z excentrického vkusu Phoebe, hlavně přes den, kdy se obléká do různých kreací, ale vždy vybírá jednoduché, barevně neutrální a šik oblečení bez přebytečných módních doplňků. Večer se pak mění v decentní ženu v převážně tmavých šatech těch nejlepších značek. Je ze všech "Přátel" nejvážnější, je diplomovaná bioložka a její manžel - Michael Stern - je neméně vážný byznysmen, který je perfektním partnerem pro Lisu.
Courteney Cox Arquette (15.června 1964) jako jediné z této trojky příliš na svém vzhledu nezáleží. Občas se objeví neupravená a v těch nejděsivějších módních kreacích a někdy je zase hvězdou večera s nádherným účesem a nejkrásnějšími šaty. Jeden čas byla až přehnaně hubená, v Hollywoodu se povídalo, že nějakou dobu trpěla mentální anorexií. Z ní ji nakonec dostal její manžel - herec David Arquette - který Courteney pomohl při terapii.

Již sedm let se tyto tři kamarádky přátelí devět měsíců v roce, kdy natáčejí slavný sitcom, aby si pak od sebe mohly na chvíli odpočinout. O sobě, svých manželstvích a seriálu, mluvili v tomto speciálním interview.

>>> Vzpomínáte si pořád, jak probíhal konkurz na seriál "Přátelé" , při kterém jste byly vybrány jako tři hlavní představitelky? Tehdy jste ještě nebyly moc slavé.
Lisa: Vzpomínám si, že jsem se tam třikrát musela vracet, protože se pořád nemohli rozhodnout, jestli udělali dobře, že mě vzali, ale nakonec to bylo OK, většinou to tak bývá. Nejdřív jsem si však myslela, že mě nevezmou, protože jsem nepředvedla nic mimořádného, pouze kratičký dvoumiutový monolog. Role Phoebe se mi opravdu zpočátku zalíbila a cítila jsem se v ní moc dobře.
Jenny: Nejdřív jsem nebyla k disposici, protože jsem dostala několik menších rolí v dalších seriálech (menší role Jennifer začala dostávat až poté, co po doporučení svého manažera zhubla o 15 kilo), ale nakonec jsem se na konkurz dostavila. Chtěla jsem roli Monicy, ale můj manažer tvrdil, že budu lepší jako Rachel a asi měl pravdu. Zjistila jsem, že roli Monicy dostala Courteney a když jsem to řekla svému tehdejšímu příteli Michaelovi, ten z toho byl celý pryč, protože s Courteney se znal z hodin jógy a ona už v té době byla vycházející hvězdou.
Courteney: Ano, po úspěchu filmu "Ace Ventura" , jsem začala dostávat zajímavé filmové nabídky a také se o mně dost psalo v časopisech a bulvárních plátcích, takže jsem na konkurzu moc problémů neměla. Nejdřív mě nutili, abych hrála Rachel, a tak jsem je musela dlouho přesvědčovat, že v roli Monicy budu zaručeně lepší a povedlo se.

>>> Kdy jste se poprvé potkaly ?
Lisa: Partu jsem poznala na první zkoušce scénáře. Nikoho jsem neznala a dokonce jsem si pletla jejích příjmení, např. jsem něvěděla, jestli je správně Aniston, nebo Anderson ? No ale brzy jsem si zvykla a atmosféra byla opravdu skvělá, asi protože jsme včichni byli mladí a veselí.
Jenny: Courteney a já jsme se potkaly před studiem, kde jsme čekaly na Matta (LeBlanca), který věděl, kde přesně se koná zkouška. Matt nás seznámil.
Courteney: Viděla jsem Jennifer před studiem, byla opravdu sexy (smích). Když jsem všechny poznala, přešla mě tréma a hned jsem si řekla, že "Přátelé" budou velkým hitem.

>>> Jak je to s vašimi vzájemnými vztahy ?
Lisa: Původně jsem na natáčení šla za prací a ne se seznamovat, mým záměrem bylo vydělávat peníze a ne se přátelit. Ale když jsem všechny ty lidi poznala, tak jsem si už nedokázala představit život bez nich. Nejvíc si rozumíme my tři ženský a často prokecáme hodiny po telefonu.
Jenny: Důvodem, proč je seriál tak populární a proč my vyděláváme tolik peněz, je to, že herci jsou přátelé a ne jenom kolegové. Pravda, že se nyní kvůli rodinným povinnostem nemůžeme jeden druhému vždycky věnovat a objíždět večírky jako na začátku, ale když už někdo z party pomoc potřebuje, tak jsme tu pro něj.
Courteney: Vždycky mám lepší pocit, když si uvědomím, že nejdu natáčet s nějakými odměřenými profesionály, ale se svými kamarády. Trochu mě mrzí, že už nemáme tolik času na společné večeře, jako předtím, protože my holky jsme teďka vdané a všichni navíc děláme i na jiných projektech. Doufám, že se i po skončení seriálu všichni budeme i nadále vídat.

>>> Jak byste popsaly své životní partnery ?
Lisa: Já a Michael jsme živým důkazem toho, že protiklady se přitahují. On je vším, čím já nejsem. Vždycky je vážný - v každé situaci, je zodpovědný, velmi pracovitý a vždy se na něj můžete spolehnout. On je ta lepší polovička. Stará se o dům, o dítě a také o mě. Nevím, jak to všechno stíhá. Bez něj bych asi byla úplně ztracená.
Jenny: Myslím, že Brada moc popisovat nemusím (smích). Ale ten Brad na plátně je úplně jiný než ten doma. Jsou to dvě odlišné osoby. Oddlěuje práci a domov a je velmi háklivý na naše soukromí. 
Courteney: O mně a Davidovi se už toho hodně napsalo. Většinou jsou to narážky, že já jsem starší než on a že se k němu občas chovám spíš jako jeho matka, než jeho manželka. Také se hodně psalo o naší manželské terapii, všichni si mysleli, že máme problémy. Někde jsem se dočetla, že první rok manželství je nejkritičtější, lidi si na sebe zvykají a lépe se poznávají a to byl také důvod, proč jsme na tu terapii chodili, aby se naše manželství nedostalo hned ze začátku do problémů. David je skvělý člověk, je zábavný a plný lásky. Vždycky jsem při něm, když řeší nějaké problémy a on zase při mně. 

>>> Myslely jste někdy na to, jestli by vaše kariéry mohly špatně působit na vaše životy ?
Lisa: Jsem šťastná, že mám manžela, který mě chápe a vždy podrží při takovéto práci, pro kterou musíte hodně udělat a je pro manželský život nepříznivá. Kdybych ho neměla, tak bych se nejspíš zaplétala se těmi nádhernými herci, kteří kolem mě každý den chodí, a prožívala takové ty krátké a nikamnevedoucí románky. Kariéra nemusí vždy negativně působit na váš život a vaše vztahy.
Jenny: Je pěkné být slavná a bohatá, ale všechno to rychle utíká a nedokážete si zachovat ani trochu intimity. Boj o ní je velmi těžký. Není zrovna příliš povzbudivé číst o sobě všude samé lži, ale člověk si nakonec zvykne. Naštěstí je Brad ve stejné branži, takže jsme si navzájem oporou.
Courteney: Popravdě řečeno, nechápu ani bulvární plátky, ani ty lidi, co se furt honí za nějakou senzací. Proč to dělají? Proč je to zajímá? Mě se netýká to, co se děje v jiných rodinách, jaké mají problémy apod. Já mám na starosti pouze svůj život a svoji rodinou. Jenom hrajeme pro druhé. Nejsme žádné prostitutky, které jsou schopné před jinými odhalit i svou duši.

>>> Váš vzhled se od začátku seriálu dost změnil. Jak? Proč?
Lisa: Nemyslím, že jsem se hodně změnila. Byla jsem sexy předtím i potom, jen jsem teď o šest let starší. Po porodu jsem se musela začít víc věnovat své postavě. Nechci ale být úplně vyzáblá, ani můj manžel mě takovou nechce.
Jenny: Moje tělo a to, co s ním dělám je jenom moje věc. Moje váha je pouze můj problém. Obvinili mě, že mám anorexii a bulímii, je to prý v módě! Proto teď na všechny takové lidí ukazuju prostřední prst. Nikdy jsem nechtěla nutit mladé dívky, aby byly co nejhubenější, nejsem nemocná ani nešťastná. Naopak. Cítím se zdravěji než kdy předtím. Třikrát týdně cvičím a cítím se perfektně. Je zajímavé, že nyní mě obviňují, že jsem vyzáblá, na začátku seriálu mi však říkali, že jsem moc tlustá!
Courteney: Já jsem takhle stavěná, a proto nikdy proti takovým řečem nemůžu vyhrát. Když chci, aby má dolní část těla vypadala podle mýc představ, tak se pak vypadám hubená v obličeji. Když na druhou stranu chci, abych měla obličej zakulacený, tak se mi zakulatí i dolní část těla. Ale to se týká pouze mě - nikoho jiného a nepřeju si, aby mě někdo sledoval a pozoroval, co dělám a co nedělám.

>>> Co cítíte k seriálu a k slávě, kterou Vám přinesl?
Lisa: V naší práci jsou dvě skupiny: ti, kteří uspěli, a ti, kteří neuspěli. Nám se to vydařilo. Vždyť to taky děláme z části kvůli pěnezům, slávě a popularitě. Přátelé nám to všechno velmi přátelsky přinesli, díky jim!
Jenny: No, seriál nám přinesl spoustu dalších možností. Dostáváme různé nabídky a producenti se nebojí do nás vrazit peníze, protože ví, že jsme protagonisté hit-seriálu. Vzalo nám to zase soukromí, ale stejně jsem ráda, že mi do cesty přišli Přátelé. 
Courteney: Seriál mi přinesl spoustu krásného a také spoustu nových nabídek na filmy atp. Teď jsem ve výběru rolí svobodná a nemusím brát každou nabídku. Taky jsou zde ty velké peníze, co jsme si vydělali.

>>> Myslíte na konec seriálu a co se stane pak?
Lisa: Nebude to lehké, až to všechno skončí. Ale jsme profesionálové, takže kadždý si půjdeme za novými nabídkami a teprv tehdy se uvidí, jestli jsme opravdu tak dobří přátelé.
Jenny: Zrovna dneska ráno jsem si říkala: "Bože, co když to bude poslední epizoda?" a zhorzila jsem se.
Courteney: Materiál je ještě dobrý a seriál je pořád hit, takže dokud to tak bude, my tu budeme také.