> Friends Again > O seriálu > České znění

Friends Again

Přístupy od 27.4.2000

Dabing je velice důležitou částí seriálu a myslím, že dabing Přátel je jeden z těch kvalitnějších. Tady je několik informací o dabérech, které se však shánějí velmi těžko, takže prozatím je tu něco o Stanislavě Jachnické (Phoebe),  Petru Rychlém (Joey) a Rostislavu Čtvrtlíkovi (Chandler).

České protějšky "Přátel" :
Jennifer Aniston (Rachel) - Miriam Chytilová
Courteney Cox Arquette (Monica) - Pavla Rychlá
Lisa Kudrow (Phoebe) - Stanislava Jachnická
Matt LeBlanc (Joey) - Petr Rychlý
Matthew Perry (Chandler) - Rostislav Čtvrtlík/Aleš Procházka
David Schwimmer (Ross) - Daniel Rous


Maggie Wheeler (Janice) - Ivana Milbachová

jachnicka.jpg (13493 bytes)Stanislava Jachnická
Narodila se 18. srpna 1965 v Praze. Je vdaná, s manželem mají dvě děti, kluka a holku. Vystudovala střední ekonomickou školu a poté šla na DAMU. Během kariéry působila v divadlech v Hradci Králové, Kladně, v pražských divadlech Rokoko a v Řeznické. Mohli jsme ji vidět v několika pohádkách a filmech. Účinkuje také v reklamách. Hodně se věnuje dabingu. Je známa především rolí Phoebe z Přátel, Nikity ze seriálu Brutální Nikita nebo Grace ze seriálu Doktorka Quinnová. Poté, co začala dabovat Lisu Kudrow v Přátelích, tak se stala její hlavní dabérkou (např. ve filmech Přeber si to, Šťastná čísla atd.). Dabuje také francouzskou herečku Juliette Binoche. Ráda sportuje, cvičí tai-chi a chodí na kick-box. (Zdroj: Brutální Nikita-Fan Book)
 

Petr Rychlý
Vystudoval střední ekonomickou školu a má státnice ze psaní na stroji. Dále šel na DAMU, kde ho vzali až napočtvrté. Nyní účinkuje na prknech Divadla Na Fidlovačce. Do podvědomí diváků vstoupil při startu televize Nova, kde začal uvádět spolu s Bárou Štěpánovou zábavný pořad Ptákoviny. Po krátké pauze, ve které mimo jiné daboval Ženatého se závazky, se prosadil v pořadu Rychlý prachy. V poslední době ho určitě všichni znáte jako baviče v Natočto! Kromě Joeyho v Přátelích daboval mimo jiné seriál Perné dny. Jeho manželka, Pavla Rychlá, dabuje Monicu. (Info: Bundaboy)

Rostislav Čtvrtlík
Známe ho jako dabéra Chandlera Binga, daboval i spoustu dalších seriálu. Můžeme ho též vidět v pražském divadle Pod Palmovkou. Půlku páté sezóny místo něj nadaboval jeho kolega z divadla Aleš Procházka. V šesté sezóně však už zase dabuje Chandlera Čtvrtlík.

Zde je několik unikátních fotek "českých přátel." Bohužel ale chybí Daniel Rous. (Velké díky za snímky patří Lence)

daberi01.jpg (64151 bytes) daberi02.jpg (62652 bytes) daberi03.jpg (60545 bytes)

Popis k fotkám: Na první fotce jsou "přítelkyně" Pavla Rychlá, Miriam Chytilová a Stáňa Jachická, na druhé fotce Petr Rychlý a Rostislav Čtvrtlík a na posledním snímku vidíme Petra Rychlého, Rostislava Čtvrtlíka a Pavlu Rychlou.