> Friends Again O seriálu > Zajímavosti

Friends Again

home
hot news
o seriálu
> základní info
> tvůrci
> české znění
> vedlejší role
> ocenění
> zajímavosti
herci
postavy
epizody
multimédia
extra
články
kvízy
download
faq
kniha návštěv
odkazy
o stránkách
ostatní

Přístupy od 27.4.2000

- První věta, která v seriálu zazněla byla "There's nothing to tell." [Není co říct.], jenže u nás byla přeložena jako "Co by s ním bylo."
- 30ti sekundová reklama během seriálu Friends v Americe stojí půl milionu dolarů, u nás se reklamy během seriálu nepouštějí.
- První návrhy na název seriálu byly: Once upon the time in the West Village, Friends Like Us, Insomnia Café a Across the Hall. Ani jeden z nich nebyl vybrán.
- Scéna se skládá z tří stabilních částí - byt Monicy, byt kluků a Central Perk, a jedné vyměnitelné, která se střídá podle potřeby (Rossův byt, Phoebein byt a další).
- Natáčení probíhá před živým publikem (smích), lístky se dají sehnat a jsou zadarmo, shánějí se však těžko a hodně dopředu, protože je o ně velký zájem.
- Úvodní píseň - I'll Be There For You nazpívala skupina The Rembrandts. Vyšel k ní i videoklip a písnička dosáhla vysokých pozic jak v americké, tak i v evropské hitparádě.
- Už vyšly dva soundtracky ze seriálu - Friends a Friends Again. Na tom prvním najdete mimo jiných R.E.M., Joniho Mitchella, Barnaked Ladies a samozřejmě The Rembrandts. 
- David Schwimmer odmaturoval na škole Beverly Hills High, která se stala námětem pro seriál BH 90210. 
- Perry je známý svým humorem a některé jeho gagy, vtipy a legrační komentáře jsou zahrnuty i do scénáře k seriálu.
- Courteney Cox byla prvním člověkem, který v americké televizi vyslovil slovo "perioda" (myšleno jako menstruační období) v reklamě na Tampax.
- Courteney byla na titulní stránce časopisu People, ve kterém bylo vyhlášení ankety o 50 nejkrásnějších lidí na světě.
- Námětem na Central Perk, kavárnu, ve které se naše známá šestice den co den schází, byla kavárna Manhattan Café v New York West Village.
- Courteney byla zvolena časopisem Playboy za nejvíc sexy ženu na televizních obrazovkách.
- Hames Burrows, který režíroval většinu z prvních epizod, také vykonával tuto práci u seriálu Taxi, Na zdraví a další.
- David Schwimmer je synem dvou losangeleských právníků. Jeho matka Arliene obhajovala herečku Roseanne (hlavní role ve stejnojmeném seriálu) při jejím prvním rozvodu.
- Když byl první díl odvysílán v USA a sklidil úspěch, byla parta vyslána na bezplatný výlet do Las Vegas.
- Courteney chodila pět a půl let s "Batmanem" Michaelem Keatonem, prý jsou do dneška dobrými přáteli.
- Otec Jennifer Aniston - John - je populárním hercem v americkém seriálu Tak jde čas. S její matkou se rozvedl, když Jennifer bylo devět let.
- V den konkursu, na kterém se vybírali herci do seriálu, měl LeBlanc velký "beďar" na nose, naštěstí to zamaskovala vrstva make-upu.
- LeBlanc a Schwimmer se zezačátku neměli moc rádi, pak se stali nejlepšími přáteli, v seriálu i mimo něj.
- Cox se málem ucházela o roli Rachel a Aniston zas nejdřív chtěla zkusit štěstí na roli Monicy.
- Courteney Cox, narozená v Birminghamu v Alabamě, kde vyrostla, je v rodině a mezi přáteli známá jako CC.
- Jako teenager hrála Courteney v klipu Bruce Springsteena.
- David Schwimmer prý úžasně líbá - osobně to potvrdila Jennifer Aniston: "Přála bych každé holce či ženě zažít jeho skvělé a vášnivé polibky. Líbá jako nikdo."
- Na britském programu Channel 4 (a nejen na něm) jsou Přátelé nejsledovanějším komediálním seriálem. Průměrně se na premiéru dívá přes tři miliony lidí. Stejně tak i na domovské stanici NBC, v USA se však na Friends dívá každý čtvrtek přibližně dvacet miliónů diváků! V Americe jsou Přátelé nejsledovanějším sitcomem.
- Postavy Susan a Carol jsou založeny na skutečnosti - podle kmotry dcery Marty Kauffmann.
- Úvodní znělka, kde všichni tancují okolo fontány byla natočena ve studiích Warner Bros. v Los Angeles. Natáčela se v pět hodin ráno.
- Za první peníze, které vydělala natáčením Přátel, si Courteney Cox koupila zbrusu nové Porsche.
- Courteney Cox společně se svým manželem nakupuje domy v luxusních čtvrtích a pak je zrenovuje a prodá za vyšší cenu.
- Jennifer Aniston koupila svému bratrovi Broncovi k Vánocům auto. On se pak radostí rozbrečel.
- Christina Pickels, která hraje matku Monicy a Rosse, spolupracovala s Courteney Cox před mnoha lety na filmu Masters of Universe.
- Reklama firmy L'Oreal s Jennifer se vysílá pouze v Evropě. "Nikdy bych netočila reklamu na šampon pro americkou televizi," řekla Jennifer.
- Courteney Cox také účinkovala v reklamě na šampon - Head & Shoulders.
- Kmotr Jennifer Aniston je Telly Salavas, známý jako Kojak.
- Když byl teenagerem byl Perry tenisovou hvězdou, vyhrával jeden turnaj za druhým.
- Perryho kmotr miluje Přátelé a dívá se na ně se svými přáteli.
- Vyšla také knížka Cooking with Friends - Vaření s Přáteli, plná dobrých a výtečných receptů. Je prý určena pro ty dny, kdy je vám na nic - zlepšuje totiž náladu.
- LeBlanc se objevil na billboardu firmy Levi's na reklamu jeansů 501, dále pak v reklamních spotech pro firmy Coca-Cola a Heinz Ketchup. Také účinkoval ve videoklipch k písním "Amazing" a "Say It Isn't So" od skupiny Bon Jovi.
- Rachel Green je jednou z postav také v seriálu Pohotovost. Tam je Rachel Green dospívající dcera doktora Marka Greena.