> Friends Again > Hot News

Friends Again

Přístupy od 27.4.2000

rok 2005 - rok 2004 - rok 2003 - rok 2002 - rok 2001 - rok 2000

2.12.2001 - PAN PROFESOR SCHWIMMER?
David Schwimmer (Ross) v inerview pro britský magazín The Observer řekl, že by se v budoucnu rád věnoval profesi pedagoga. "Naše smlouvy vyprší v dubnu a zatím jsme nové nepodepsali a žádná jednání také neproběhla. Myslím, že je zde spousta dalších věcí, které se dají dělat - divadlo, film a možná také další televizní projekty. Jsem připraven na konec seriálu. Nebude mi vadit, pokud seriál po této sezóně skončí. Také jsem přemýšlel o tom, že bych zanechal této profese. Vydělal jsem si spoustu peněz. Jsem šťastný, protože nyní můžu finančně podporovat svou divadelní společnost a také rodinu a přátelé. Možná, že se vrátím zpět do školy. Rád bych učil na státní škole, myslím, že mám co nabídnout v této oblasti," uvedl Schwimmer.

1.12.2001 - PŘÁTELÉ OPĚT NOMINOVÁNI NA PEOPLE'S CHOICE
Přátelé opět byli nominováni na ocenění People's Choice Award a to v kategorii Favourite Television Comedy Series - tedy oblíbený komediální seriál. Přátelé jsou v této kategorii nominováni již po čtvrté za sebou a v uplynulých dvou ročnicích si cenu odnesli. Stejně jako loni byla Jennifer Aniston nominována v kategorii Favourite Female Television Performer. Loni se stala vítězkou. Letos se koná již 28. ročník cen People's Choice Awards, jejichž vítěze určují prostřednictvím hlasování televizní diváci a fanoušci. Vysílat se budou v neděli 13.ledna na stanici CBS, předávání se uskuteční v Pasadeně, Kalifornii. Průvodce večerem bude Kevin James.

1.12.2001 - POKRAČOVÁNÍ SERIÁLU JE V RUKOU HERCŮ
Přestože si silná šestice "Přátel" dosud vždycky prosadila svou, tentokrát už jim NBC za pokračování seriálu více peněz nabízet nebude. V současnosti dostávají všichni herci 750 000 dolarů po epizodě - každý. "Vyjednávát nebudeme, už je rozhodnuto," řekl Jeff Zucker, hlava oddělení zábavy v NBC. "Je to spousta peněz a je jenom na nich, zdali se vrátí do příští sezóny, nebo ne. Je to opravdu jen a jen v jejich rukou," dodal. Zatím se u Přátel neobjevil náznak úpadku co se sledovanosti týče. Jsou pořád nejsledovanějším komediálním seriálem v Americe a každý týden obsazují nejvyšší příčky žebříčku sledovanosti. Přesto však již na začátku sezóny Jennifer Aniston a David Schwimmer prohlásili, že seriál už by měl skončit a že oni jsou připraveni posunout se zase o krok dál. Herci si však uvědomují, že pokud skončí, tak přijdou o jistý, podle některých i přehnaný, plat. Každý z nich si za jednu sezónu vydělá zrhuba 18 miliónů dolarů. Jejich filmové výdělky jsou však podstatně menší. Definitivní rozhodnutí padne na jaře, kdy hercům vyprší jejich smlouvy.

spy_game_prem.jpg (18524 bytes)1.12.2001 - BRAD A JEN NA PREMIÉŘE SPY GAME
Jennifer Aniston a její manžel Brad Pitt se nedávno objevili na premiéře Bradova nového filmu Spy Game. I tentokrát - a ostatně jako vždycky - slavili úspěch u módních kritiků. Jennifer byla celá v černém - vzala si koženou sukni, vysoké boty a čokoládově hnědý, přiléhavý rolák. Pitt si vybral bundu od Gucciho a k tomu pohodlné modré džínsy tmavšího odstínu. Podle jedné módní redaktorky, by nějaký jiný chlápek v Pittově bundě vypadal trochu divně, ale on rozhodně ne. Brad a Jennifer jsou prostě nejlépe oblékaná hollywoodská dvojice.

1.12.2001 - BRATRSTVO NEOHROŽENÝCH NA HBO
Ode dneška poběží na českém HBO desetidílný seriál Bratrstvo neohrožených (Band of the Brothers), kde jednu z hlavních rolí ztvárnil David Schwimmer. Režie se ujali Steven Spielberg a Tom Hanks. První dvě epizody poběží dneska od 22 hodin. Pro další program a podrobnosti navštivte české stránky HBO.

25.11.2001 - BRAD PITT MÁ RÁD PŘÁTELE
Spousta lidí by řekla, že Brad Pitt si zahrál v Přátelích jen kvůli jeho manželce Jennifer Aniston, ale on říká, že jeho záměrem byla jen propagace jeho samotného. Na otázku, zda-li chtěl propagovat film "Spy Game", Pitt odpověděl: "Ne, hrál jsem tam, protože ten seriál mám velice rád, díval jsem se na něj, ještě předtím, než jsem se seznámil se svou nynější manželkou." (Pozn. Pittovi se Jennifer v Přátelích líbila natolik, že mu jeho agent musel sehnat její telefonní číslo) Pitt doslova řekl, že ho Přátelé dělají šťastným. "Užil jsem si při natáčení dost legrace," dodal. V epizodě The One With The Rumor, ve které si Pitt zahrál, však nebyla scéna z minulosti, kde z Pitta měli udělat tlusťocha. To proto, že nikdy nebyla ani natočena. Vše byl pouze výmysl jednoho z řady internetových portálů. "Nikdy jsem žádnou scénu, kde bych vypadal tlustě, nedělal. Je to pouze historie této postavy," řekl Brad.

24.11.2001 - STINGOVA MANŽELKA V PŘÁTELÍCH
V desáté epizodě osmé sezóny se objeví manželka zpěváka Stinga Trudi Styler. Epizoda nese název The One With Monica's Boots a Trudi si zahraje samu sebe. Více o epizodě na stránce osmé sezóny.

3.11.2001 - BRAD PITT SE V PŘÁTELÍCH PŘECI JEN OBJEVÍ
Herec Brad Pitt, který je manželem Jennifer Aniston (Rachel), se nakonec v seriálu objeví. To se mělo stát již v minulé sezóně a měl si zahrát Phoebina přítele. Tvůrci Přátel angažovali Pitta do role bývalého spolužáka Monicy a Rachel, který jako jediný na celé škole byl tlustší než Monica :) a nemá zrovna v lásce Rachel. Devátá epizoda osmé sezóny, v níž si Brad zahraje, nese název The One With The Rumor a jde o díl pro den Díkuvzdání, kdy se bude i vysílat.

27.10.2001 - SCHWIMMER SE ROZEŠEL S AVITALdavid_mili.jpg (10606 bytes)
David Schwimmer (Ross) se nedávno rozešel se svou dlouholetou přítelkyní - herečkou Mili Avital, se kterou se seznámil při natáčení filmu "Kissing a Fool". Při natáčení v roce 1997 se do sebe zamilovali a chodili spolu až do léta minulého roku, kdy se nakrátko rozešli, protože Mili prý nutila Davida ke svatbě. Nicméně se k sobě opět vrátili, ale nyní to vypadá, že už je s jejich láskou definitivní konec. David ale říká, že jsou pořád dobrými přáteli. Objevili se spolu také na premiéře mini-série Uprising (v Evropě bude možná uvedena v kinech jako film), kde Schwimmer ztvárnil jednu z hlavních rolí a Avital si zahrála v roli vedejlší. David se na premiéře pořád usmíval a zapózoval také fotografujícím fanouškům.

27.10.2001 - FRIENDS PORÁŽÍ SURVIVOR
Již tři týdny po sobě Friends porážejí televizní pořad Survivor: Africa (Kdo přežije?) v žebříčku sledovanosti. Zatímco minulý rok Přátelé "boj" prohráli, nyní se vše obrátilo. Začátek sezóny se seriálu opravdu povedl (kdo čte spoilery, asi ví proč :). Spousta lidí též tvrdí, že Američané si potřebují odpočinout od neustálého sledovaní zpráv a pořadů, zabývajících se nedávným teroristickým útokem, a tak se dívají na sitcomy a další seriály. V příštích dvou týdnech lze očekávat pokles sledovanosti, jelikož následuje obyklá pauza ve vysílání nejnovějších dílů, kdy se opakují starší epizody. 

friends2002calendar.jpg (13989 bytes)26.10.2001 - KALENDÁŘ FRIENDS NA ROK 2002
Na internetových stránkách www.danilo.com si nyní můžete objednat kalendář Friends na rok 2002. Kalendář má rozměry 305x305 mm a u každého měsíce najdete vypsány nejlepší scény ze sedmé sezóny. Objednat si ho můžete za 6,99 liber nebo ho možná seženete v nějaké prodejně u nás (zkuste pražský Bontonland:)).

21.10.2001 - KOLEKCE THE BEST OF FRIENDS ROZŠÍŘENA O DALŠÍCH 10 DÍLŮ!
Zhruba před rokem vydala společnost Warner Bros. výběr nejlepších deseti epizod Přátel pod názvem The Best Of Friends v sadě obsahující buďto dvě VHS kazety nebo dva DVD disky. U nás pak tento výběr byl uveden jako "Přátelé - To nejlepší". Nyní WB přichází s dalšími deseti epizodami a vydává The Best Of Friends Volume 3 & 4. Tedy dalších deset dílů vybraných samotnými fanoušky z 1. až 6. sezóny. Všechyn epizody obsahují scény, které kvůli dodržení 20 minutové stopáže, byly vystřiženy. Na DVD navíc ke každé epizodě najdete speciál "The One That Goes Behind The Scenes", kde můžete sledovat výrobu epizody od začátku až do konce. 3. a 4. díl The Best of Friends vychází 20. listopadu a máte možnost koupit si buďto jenom jednu VHS/DVD, komlpet 3&4 a nebo sadu všech čtyř VHS/DVD. Uvedení na český trh je nejspíš jen otázkou času.

Seznam epizod na TBOF 3 & 4:

VOLUME 3
107 The One With the Blackout (Bez proudu)
114 The One With the Candy Hearts (Na Sv. Valentýna)
215 The One Where Ross and Rachel...You Know (První rande)
309 The One With the Football (Fotbal)
615+ 616 - The One That Could Have Been (Jak to mohlo být)

VOLUME 4
408 The One With Chandler in a Box (Chandler v bedně)
503 The One Hundredth (Stoprvní)
511 The One With All the Resolutions (Novoroční předsevzetí)
609 The One Where Ross Got High (Hříchy Rossova mládí)
624+625 The One With the Proposal (Nabídka k sňatku)

VHS_TBOF_3.jpg (29465 bytes)

VHS_TBOF_4.jpg (29550 bytes)

Volume 3

Volume 4

VHS_TBOF_3-4.jpg (33434 bytes)

VHS_TBOF_1-4.jpg (35305 bytes)

Volume 3&4

Volume 1-4

courteney&david_psxparty.jpg (17601 bytes)21.10.2001 - COURTENEY A DAVID NA PLAYSTATION PARTY
Tak schválně, čím si myslíte, že zabíjí čas David Arquette? Hraním her na konzoli PlayStation 2 :) Před několika dny proto vytáhl svou manželku Courteney Cox Arquette (Monica) na párty k výročí PlayStation 2, která se uskutečnila v hotelu St. Regis v Culver City, Kalifornii. Zdá se, že Courteney s Davidem prožívají opravdovou "renesanci" svého manželství :) Podle mnoha lidí dříve měli nějaké problémy, ale nyní jsou oba opět velice šťastní.

21.10.2001 - UPRISING S DAVIDEM SCHWIMMEREM
4. a 5. listopadu poběží na stanici NBC 4 hodinový mini-seriál Uprising o židovském povstání ve "Varšavském ghetu" během 2. světové války. Jednu z hlavních rolí ztvárnil David Schwimmer (Ross) a spolu s ním zde hrají takové hvězdy jako Jon Voight (Mission Imposible, Anaconda), Hank Azaria (Zlatíčka pro každého), Donald Sutherland (Čas zabíjet) či vycházející hvězda Leelee Sobieski (Johanka z Arku, Nepolíbená). V Uprisingu se také objevila Alexandra Holden, která si na konci šesté sezóny Přátel zahrála Rossovu dívku Elizabeth. Více o tomto mini-seriálu se dozvíte na jeho webových stránkách, které najdete zde.

29.09. 2001 - EXCELENTNÍ START OSMÉ SEZÓNY
Ve čtvrtek odstartovala na americké televizi NBC již osmá sezóna sitcomu Přátelé a její start opět potvrdil, že Přátelům stále náleží pozice nejsledovanějšího amerického sitcomu. Epizoda 801 - The One After "I Do" zaznamenala nejvyšší sledovanost od premiéry druhé sezóny. Přátelé tak lehce zvítězili ve čtvrtečním "kláním" s ostatními pořady v době od 20 hodin a umístili se na vrcholu žebříčku sledovanosti. Epizoda, ve které Rachel oznámí partě ... (však víte co - kdo čtete spoilery),
zaznamenala 31,7 miliónů diváků, nejvyšší číslo od 21. září 1995, kdy měla premiéru druhá sezóna epizodou The One With Ross's New Girlfriend.

16.09. 2001 - VRÁTÍ SE EMILY?new_emily.jpg (16508 bytes)
Podle internetového serveru www.dividis.com by se v osmé sezóně měla opět objevit Rossova bývalá manželka Emily Waltham. Neměla by ji ale hrát Helen Baxendale, ale jednadvacetiletá britská zpěvačka Sophie Ellies-Bextor (foto vpravo). Prý ji jeden americký zpěvák, kterému se zalíbila její hudba, doporučil producentům Přátel, kteří se poohlíželi po nové představitelce Emily.
Tato zpráva zatím nebyla nikým oficiálně potvrzena, takže jí berte s rezervou. Mě osobně nenapadá vůbec důvod, proč by se Emily měla nyní - po více jak třech letech - znovu vracet, když Ross už na ní stejně zapomněl, nebo nezapomněl? Kdo ví, co si na nás tvůrci Friends opět vymyslí.

16.09. 2001 - NATÁČENÍ NOVÝCH DÍLŮ POZASTAVENO
Natáčení premiérových dílů bylo kvůli útoku na Spojené státy pozastaveno. Minulý týden se měla natáčet pátá epizoda osmé sezóny. V natáčení by se mělo opět pokračovat tento týden a to v pátek 21. září. Zde je aktuální plán natáčení nových epizod: 805 - 21. září, 806 - 5. října, 807 - 12. října, 808 - 19. října.

16.09. 2001 - PREMIÉRA NOVÉ SEZÓNY ODLOŽENA
Premiéra osmé sezóny, která byla naplánovaná na tento čtvrtek - 20. září, byla kvůli dění ve Spojených státech odložena o jeden týden. První epizody osmé sezóny, která nese název The One After "I Do" se diváci v USA dočkají 27. září.

16.09. 2001 - SEAN PENN - DALŠÍ HOST V SERIÁLU
Ani v osmé sezóně nejspíš nebudou v seriálu chybět další populární herci. Prvním z nich bude bývalý manžel zpěvačky Madonny Sean Penn, kterého známe třeba ze snímků U-Turn nebo Hra. Penn by měl účinkovat v několika epizodách a zahraje si přítele Ursuly, sestry Phoebe.

29.08. 2001 - NOVÉ INTERVIEW S JEN ANISTON
Jennifer Aniston poskytla před několika dny interview pro Entertainment Tonight, týkající se převážně jejího nového snímku Rock Star, jehož premiéra se nakonec uskuteční 7. září, také prozradila něco ze svého dětsví, manželství a nezapomněla ani na Přátelé.
[Přečíst interview]

29.08. 2001 - DAVID CRANE O OSMÉ SEZÓNĚ
Předem upozorňuju, že tato zprává se týká epizod osmé sezóny!
"Těhotenství Rachel změní úplně všechno," říká jeden z výkonných producentů Přátel - David Crane. "Je opravdu vzrušující a zábavné vymýšlet děj dalších epizod a všichni se s nadšením vrháme na psaní scénářů. Je to jako tenkrát, když si Monica začala s Chandlerem." Zatímco se minulá sezóna zaměřovala převážne na Monicu a Chandlera - především jejich svatbu, tahle bude zase v ve znamení Rachel, která se připravuje na mateřství. Je to něco, co ovlivní všechny, přestože se to stalo právě Rachel. To dítě zasáhne do životů celé party a je to něco jako motor osmé sezóny." Crane neřekl, kdy přesně bude prozrazeno jméno otce a jestli osmá sezóna skončí další přátelovskou svatbou, doufá ale, že osmá sezóna nebude poslední. "Nápad přivést Rachel do jiného stavu dal seriálu novou energii. Opravdu se necítíme, že bychom opakovali stejné věci a vtipy znova a znova, ale právě naopak. Jsme prací na nových dílech hrozně nadšení. Cítíme, že tahle řada nemusí být vůbec poslední, rádi bychom pokračovali i devátou a možná i dál, uvidíme." První tři epizody osmé sezóny se budou konat v den svatby Monicy a Chandlera, den poté a ještě následující den. A co na těhoteství říká představitelka Rachel - Jennifer Aniston? "Rachel bude muset dospět, uvědomí si, že není tak skvělá a perfektní, jaká by chtěla být. Uvědomí si, co to znamená být svobodnou matkou a jak je to těžké."

26.08. 2001 - NATÁČENÍ NOVÝCH DÍLŮ
Herci jsou zpět ve studiu a vrhají se na natáčení prvních epizod pro premiérovou osmou sezónu. První díl bude odvysílán ve čtvrtek 20. září, tedy o měsíc dřív než začala loni sedmá sezóna. Pokud si chcete přečíst, o čem ten první díl vlastně bude a pokud nevíte, co se v posledním díle sedmé sezóny stalo, pak si přečtěte následující spoiler, nechcete-li to vědět a necháte se překvapit, pak dál nečtěte:
SPOILER: V poslední epizodě sedmičky se ukáže, že je Rachel těhotná. A už nyní bylo potvrzeno, že Rachel bude doopravdy těhotná, takže žádný falešný poplach. Producent David Crane popřel, že se Rachel nechala uměle oplodnit, otec dítěte však bude odhalen až v následujících epizodách. První epizoda by se měla odehrát ihned po Moničině a Chandlerově svatbě. Všichni gratulují Monice k jejímu těhotenství, Monica však řekne, že ona není tou, kdo čeká miminko, čímž se těhotnou prohláší Phoebe. Otce dítěte však nechce říct, jelikož je moc slavný :) Rachel si udělá další těhotenský test, který jí těhotenství potvrdí. Následující dvě epizody se pak odehrávají ve dnech hned po svatbě.

26.08. 2001 - PITTOVI SE SOUDÍ O PRSTÝNKY [Stratosféra.cz]
Soudní proces o padesát miliónů dolarů rozpoutali manželé Pittovi poté, co se dozvěděli, že známý italský zlatník nabízí k prodeji kopie jejich snubních prstenů.
Dvojice prohlašuje, že Silvia Damiani a firma Damiani International, která vytvořila prsteny pro jejich loňskou svatbu, porušila dohodu, že jejich design se nebude nikdy opakovat. Právní zástupce páru zahájil 18. července proces s tvrzením, že prsteny byly nejen kopírovány, ale rovněž nabízeny ke koupi prostřednictvím internetu a v klenotnických obchodech v Palm Desert a Las Vegas. Prsteny jsou z osmnácti karátového bílého zlata, zdobí je dvanáct až třináct diamantů a k dostání jsou za pouhých 1000 dolarů.
Snubní prsteny slavné hereckého dvojice pro sebe a svou ženu navrhl sám Pitt. Jeho prsten má 10 diamantů a je na něm vyryto Jen 2000. Aniston se na prsteníčku levé ruky blýská snubní prsten s 20 diamanty, rovněž i tento prsten je dozdoben jménem toho, který jej daroval, Brad 2000.
Mladí manželé se pozastavují nejen nad tím, že si zmíněné společnosti prodejem prstenů přijdou na docela slušné peníze, ale získají i cennou reklamu. A to se jim rozhodně nelíbí. 
Právník uvedl: "Damianiová v podstatě využila Pitta a Aniston, aby jí sloužili jako nedobrovolná reklama tím, že tyto šperky nabízela k prodeji dalším potenciálním zákazníkům."

21.08. 2001 - JEN NA OBÁLCE MAGAZÍNU ELLE
Na titulní straně britského zářiového vydání dámského magazínu ELLE se objeví Jennifer Aniston alias Rachel Green. Uvnitř čísla pak najdete článek o Jennifer, jehož část si můžete přečíst i na webstránkách ELLE. Je dost možné, že se Jennifer objeví i na obálce českého vydání ELLE, ale nejspíš o měsíc či dva později. Na internetu jsem narazil na dvě různé obálky - vlevo je evropská a vpravo americká:

21.08. 2001 - FRIENDS VYHRÁLI TEEN'S CHOICE
Na třetím ročníku udílení cen Teen's Choice Awards, jejíchž vítěze vybírají američtí teenageři, byl seriál Friends oceněn jako "televizní komediální seriál roku."

21.08 2001 - POŘIĎTE SI RÁM NA KUKÁTKO!
95 procent všech příznivců seriálu Přátelé si aspoň jednou všimlo žlutého rámu kolem kukátka na dveřích v bytě Monicy Pokud nevíte oč jde, podívejte se na reklamní banner vlevo na úvodní stránce). Spousta z nich by také chtěla mít svůj vlastní rám doma. Pokud patříte k nim, tak si prostřednictvím stránek FriendsFrame.com nyní můžete repliku tohoto slavného rámu zakoupit a můžete si být jisti, že k Vám dorazí, protože FriendsFrame.com rozesílá repliky Moničina rámu prostřednictvím společnosti FedEx® po celém světě. Podrobnosti se dozvíte na FriendsFame.com

11.07. 2001 - FRIENDS MAJÍ PĚT NOMINACÍ NA EMMY
Byly vyhlášeny nominace na ceny Emmy 2001. Friends jsou nominovaní v 4 kategoriích:

Nejlepší herečka ve vedlejší roli v komedii
> Jennifer Aniston jako Rachel Green (nominována po druhé)
> Lisa Kudrow jako Phoebe Buffay (nominována už po šesté, v roce 1998 cenu vyhrála)
> Dále jsou nominovány: Doris Roberts (Raymonda má každý rád), Kim Cattrall (Sex ve městě) a Megan Mullally (Will & Grace)
Nejlepší hostující herec v komedii
> Gary Oldman jako Richard Crosby
> Dále jsou nominováni: Sir Derek Jacobi a Victor Garber (Fraiser), Michael York (The Lot), Robert Loggia (Malcolm In The Middle)
Nejlepší hostující herečka v komedii
> Susan Sarandon jako Jessica Lockhart
> Dále jsou nominovány: Bernadette Peters a Jami Gertz (Ally McBeal), Jean Smart (Fraiser), Cloris Leachman (Malcolm In The Middle)
Nejlepší umělecká režie pro multi-kamerový seriál
> Za epizodu The One With Monica And Chandler’s Wedding
> Dále jsou nominovány seriály: Bette, Fraiser, Three Sisters, Will & Grace.

Nejvíce nominací získala televizní stanice HBO a to 94. Televize NBC, na které běží Friends, se s počtem 76 nominací umístila na druhém místě, následována ABC s 63 nominacemi. Ceny se budou předávat 17. září v Shrine Auditoriu v Los Angeles.

11.07. 2001 - PITT POPÍRÁ TĚHOTĚNSTVÍ
Přestože se objevily zprávy, že Jennifer Aniston je těhotná, její manžel Brad Pitt prohlásil, že jeho manželka není v jiném stavu, ale že na tom pracují :-) Jennifer, její otec John Aniston a Brad byli spolu na rodinné večeři v jedné restauraci v L.A. a při odchodu je zastihl fotograf, který se vyptával na těhotenství. Byl ovšem zklamán, když mu Pitt oznámil, že dítě nečekají. Celý Hollywood je nyní tak trochu zmaten.

11.07. 2001 - BRAD A JEN V MILÁNĚaniston_armanishow.gif (25921 bytes)
Slavný hollywoodský pár Brad Pitt a Jennifer Aniston byl spatřen na posledním dnu milánského týdnu pánské módy. Společně s dalšími hollywoodskými hvězdami Georgem Clooneym, Samuelem L. Jacksonem a Ashley Judd byli hosty Giorgia Armaniho na jeho přehlídce kolekce jaro/léto 2002. Brad Pitt zde možná nacházel inspiraci pro jeho vlastní módní řadu. Rozhodl se totiž, stejně jako např. herečka Jennifer Lopez, že vydá řadu pánského oblečení pod svým jménem.

11.07. 2001 - JEN VE VIDEOKLIPU
aniston_musicvideo.gif (23901 bytes) Jennifer Aniston bude účinkovat v novém hudebním videoklipu své dobré kamarádky - americké zpěvačky Melissy Etheridge. Klip k písníčce, která se jmenuje "I Want To Be In Love," byl natočen před několika týdny. Klip je tak trochu provokativní, jelikož se Jennifer v něm má políbit s jinou ženou. Zajímavostí také je, že i bývalé přítelkyně manžela Jennifer - Brada Pitta - herečky Gwyneth Paltrow a Juliet Lewis se také objevily v klipech od Melissy.

24.06. 2001 - JEN A BRAD ČEKAJÍ DÍTĚ [Stratosféra]
V poslední době se v Hollywoodu neprobíralo nic tak intenzivně, jako dohady o tom, jestli se to herečce oblíbeného seriálu a sexy dršňákovi z 'Klubu rváčů' skutečně povedlo. Tajemství, které svěřili pouze nejbližším známým, před několiak dny zveřejnili oficiálně. Šťastná budoucí maminka Jen a stejně tak nadšený manžel Brad Pitt ještě netuší, zda se budou ve finále radovat z chlapečka nebo z holčičky, Jennifer by však raději kluka. Ještě nedávno si stěžovala, že manželství s lamačem ženských srdcí není podle jejích představ. Netajila se ani vzrůstajícím strachem a pochybnostmi o sobě samé, ani o svých žárlivých výstupech, které v jejich soužití již proběhly. Dvaatřicetiletá herečka v této souvislosti přiznala, jak ráda si libuje, skoro až v nudném, rodinném životě bez divokých večírků a společenských akcí, spojených s jejich profesemi. Vytoužené idylické období je, jak se zdá, nyní na obzoru. Mnohem horší zážitek však stihnul další oblíbenou hvězdu seriálu 'Přátelé' Courteney Cox Arquette, vdanou za herce Davida Arquetta. Ti byli údajně také v radostném očekávání miminka, šestatřicetiletá herečka však, podle amerického tisku, své dítě potratila. Její tiskový mluvčí se odmítl k celé záležitosti vyjádřit.

24.06. 2001 - PITTOVI SE STĚHUJÍ DO NOVÉHO DOMU
Jennifer Aniston a její manžel Brad Pitt si k blížícimu se prvnímu výročí jejich svatby koupili opravdu pěkný dárek. Je jím obrovské sídlo v Beverly Hills v hodnotě 14 miliónů dolarů. Dům, který byl postaven v roce 1934, navrhl architekt Wallace Neff v normandickém stylu. Je velký 12 tisíc čtverečních stop a jeho součástí je mimojiné šest ložnic včetně koupelen, formalní jídelna, elegantní obývací pokoj, moderně vybavená kuchyně, vinný sklípek nebo projekční místnost, kde se budou společně s přáteli dívat na filmy a k tomu si dají samozřejmě popcorn :-) Sídlo se nachází u Benediktského kaňonu. Jennifer to má jen pár minut do studia Warner Bors a blízko je také základní škola El Rodeo, ve které najdete především děti slavných osobností. Jennifer a Brad budou mít za sousedy třeba Aarona Spellinga či Dannyho DeVita. Nastěhovat se plánují v den jejich výročí - 29. července.

24.06. 2001 - SEDMÁ SEZÓNA NA ČT 1
Hned po skončení šesté sezóny se diváci České televize dočkají i sezóny sedmé.

24.06. 2001 - SCHWIMMER POPŘEL KONEC SERIÁLU
David Schwimmer alias Ross Geller popřel nedávno zprávu o tom, že Přátelé skončí následující osmou sezónou. Prý je zde možnost, že se diváci dočkají i sezóny deváté, která by však měla být opravdu poslední. Zatím ale nic nebylo potvrzeno. Podle průzkumu, kterého se zúčastnilo přibližně sedm tisíc fanoušků seriálu, 67 procent je pro to, aby seriál skončil osmou sezónu a 33 procent by chtělo ještě devátou.

24.06. 2001 - PERRY BOJOVAL O MÉĎU [České noviny]
Hvězda televizního seriálu 'Přátelé' Matthew Perry utratil na jedné zábavné atrakci čtyři stovky dolarů za plyšového medvěda. Nejprve se ho pokoušel vyhrát, ale nakonec jej koupil "pod pultem",  uvádí internetový The Sun Newspaper Online. Matthew si šel povyrazit se svojí kamarádkou Jamie Tarses, která je jedním z šéfů společnosti 20th Century Fox. Ač se snažil sebevíc, nebyl pro ni schopen vyhrát plyšové zvířátko. Když takto prohrál sto dolarů, Jamie jej přemlouvala, ať už toho nechá a zapomene na to. Perry se však nevzdal. Když šla jeho společnice na toaletu, přemluvil obsluhujícího, aby mu jednoho velikého medvěda prodal za 300 dolarů. Navrátivší se Jamie samozřejmě s úsměvem tvrdil, že chlupáče vyhrál právě v době, kdy byla na WC.

10.06. 2001 - PŘÁTELÉ NA ODPOČINKU
Kromě Jennifer Aniston a Lisy Kudrow, všichni Přátelé, zdá se, odpočívají. Před nedávnem skončilo natáčení sedmé sezóny, a tak se všichni zavřeli do svých sídel, kde se oddávají zábavě a relaxaci. Matthew Perry již dotočil komedii Servicing Sarah s Liz Hurley a do nových projektů se zatím nevrhá. V Hollywoodu se mluví o tom, že David Schwimmer si v létě hodlá vzít svou přítelkyni herečku Mili Avital, ale zatím nic není oficiální. No ikdyž Jennifer Aniston loni ohlásila svatbu a posléze ji zrušila - samozřejmě chtěla jenom oklamat novináře a nakonec si Brada Pitta vzala, ale zvídavým novinářům se stejně neubránila :-( O Courteney Cox Arquette se zase šušká, že už s Davidem Arquettem čekají miminko. Nezapomínejme však, že takových zpráv už to bylo, no ale tentokrát to možná opravdu je pravda. Matt LeBlanc tráví volné chvíle se svou přítelkyní a jejími dětmi.

10.06 2001 - ZAMĚSTNANÁ LISA
Jenny Aniston není jediná z Přátel, která natáčí během přestávky mezi sedmou a osmou sezónou nový film. Lisa Kudrow se před nedávnem vrhla v New Yorku na natáčení filmu "Marci X" pro Paramount. Film pojednává o Američance židovského původu, která je nucena převzít kontrolu nad vydavatelstvím hip-hopové muziky. Lisa navíc podepsala smlouvu na další tři filmy. Ještě před nedávnem podepsala smlouvu na romantickou komedii "All Over The Guy", ve které si společně s ní zahraje Adam Goldberg (Eddie z Přátel) a kráska Sasha Alexander, která hraje Gretchen Witter v seriálu Dawsonův svět. Dalším snímkem bude "Bark." O tom se však moc neví. Objeví se v něm také Hanka Azaria, který si v Přátelích zahrál Phoebina přítele Davida. Před několika dny Lisa také potvrdila účast v černé komedii nazvané "Intense Girl Scouts." Nebude zde jen hrát, ale bude také film, který by se měl začít natáčet koncem roku, produkovat. Lisa si v něm zahraje Marthu, mladou ženu, která vede dívčí skautský oddíl, snažící se konat dobré skutky a pomáhat lidem. Martha je ale z oddílu vyloučena a zaplete se do podivných záležitostí jejího záhadného souseda, posléze i do vraždy.

31.05 2001 - THE GOOD GIRL NEWS
Jennifer Aniston je docela zapálená do natáčení jejího nejnovějšího filmu - The Good Girl a rozhodla se obětovat hodně ve jménu umění :-) Podle fotek z natáčení by se spíše dalo usoudit, že film se bude jmenovat The Badly Dressed Girl (Anistonline). Jenny ve filmu hraje prodavačku, jejíž manžel se po používání drog stane neplodným. Tentokrát je její role zcela odlišná od těch předešlých, kdy většinou hrála elegantní slečny :-) Zde je několik fotek z natáčení:

goodgirl1.jpg (227522 bytes) goodgirl2.jpg (291786 bytes)

31.05 2001 - ROCK STAR NEWS
rockstar.jpg (95866 bytes) Premiéra nového filmu s Jen Aniston a Markem Wahlbergem - Rock Star - je naplánována na 14. září tohoto roku, česká je prozatím v nedohlednu a nejspíš se jí dočkáme až příští rok. K filmu vyšel i nový plakát, na kterém je však datum uvedení do kin chybné, zřejmě se plakát bude ještě měnit - tohle je jeho druhá nebo třetí podoba. Na oficiální stránce se objevily dvě nové fotky s Jenny, které najdete i pod touto zprávičkou.

 rockstar1.jpg (31207 bytes) rockstar2.jpg (48650 bytes)

29.05 2001 - PRASÁTKO VE FRIENDS?
Nyní jedna kuriózní zpráva. Jistá paní Hale vlastní prasátko, o kterém tvrdí, že jednou prorazí ve světě showbyznysu stejně jako např. prasátko Babe. Hale zároveň doufá, že se její prase objeví v některé epizodě Přátel a komentuje to následujícími slovy: "Proč by se v Přátelích mé prasátko nemohlo objevit? Vždyť už tam měli opici, kachnu i kuře, tak proč ne i prase?" No nevím jak Vy, ale já si nedokážu představit prase pobíhající po Moničině obýváku :-).

28.05 2001 - SEASON FINALE NA 2. MÍSTĚ
Závěrečný dvojdíl aneb season finale :-) se pro týden od 14. do 20. května stal druhým nejsledovanějším pořadem v USA. Na prvním místě skončil závěr sedmé sezóny seriálu Pohotovost, který se také vysílá na stanici NBC. Ale bylo to jen tak tak, podívejte se na tuto tabulku:

Pozice

Pořad

TV 

Den

Čas

Podíl na trhu

Diváci celkem

1

ER

NBC

Čtvrtek

22 h

20,1/32

30,720,000

2

Friends

NBC

Čtvrtek

20 h

18,7/31

30,050,000

Jinak pro zajímavost. Všech prvních pět pozic obsadily pořady stanice NBC v následujícím pořadí: ER, Friends, Law and Order, West Wing, Will & Grace.

28.05. 2001 - ZÁNIK BEST FRIENDS SITES
Dne 20. května bohužel zanikl žebříček nejlepších přátelovských stránek na internetu - Best Friends Sites, jehož členem byly i stránky Friends Again. Tak trochu vstoupily do historie, protože byly posledním vítězem žebříčku před jeho ukončením s celkovým počtem 507 bodů, což byl také třetí nejlepší výsledek v historii tohoto žebříčku, který byl spuštěn v červnu roku 1999. Více bodů nasbírali stránky The Complete Friends Script Index (690) v květnu loňského roku a The Friends Place (618) v lednu 2000. Zároveň tímto chci poděkovat Vám všem, kdo jste pro Friends Again hlasovali.

20.05. 2001 - ZÁVĚREČNÝ ŠOK
Tato zpráva se týká děje poslední epizody sedmé sezóny, takže kdo nechce vědět, co se bude dít, ať dál nečte!
Tvůrci Přátel slibovali velké překvapení v závěrečném hodinovém dílů sedmé sezóny a také že svůj slib dodrželi. Během několika posledních minut hodinového speciálu, který pojednával o svatbě Monicy (Courteney Cox Arquette) a Chandlera (Matthew Perry) bylo odhaleno (pouze divákům), že Rachel (Jennifer Aniston) je těhotná !!!!! Vzhledem k tomu, že Rachel neměla žádné milostné pletky od ukončení vzathu s jejím asistentem Tagem, je velkou záhadou, kdo je otcem jejího dítěte? Že by Ross? Na tuto odpověď si musíme počkat až do začátku osmé sezóny, která se začne v USA vysílat na podzim.

14.05. 2001 - VEZME SI MONICA CHANDLERA?
Už je to tady - po třech letech budou mít Chandler a Monica ve čtvrteční závěrečné dvouepizodě sedmé sezóny svatbu. Ovšem jestli se vezmou, to zatím ví jen natáčecí štáb. V hodinové epizodě s názvem TOW Monica And Chandler's Wedding se ve vedlejších rolích objeví herečka Kathleen Turner jako Chandlerův otec, Gary Oldman (Air Force One) jako Joeyho starší kolega a také by se měla ukázat Morgan Fairchild jako Chandlerova matka Nora Tyler Bing. A proč ta otázka "Vezme si Monica Chadlera?." Chandler totiž v den svatby záhadně zmizí a nikdo netuší, kde může být (že by jeho starý strach ze závazků?). Je tedy na Rossovi, aby ho našel, zatímco se Rachel s Phoebe snaží zaneprázdnit nicnetušící Monicu, kterou by tato zpráva určitě zdrtila. A co Joey? Ten se do kostela možná ani nedostane, protože natáčí film o první světové válce s významným hercem (Gary Oldman). K této zprávičce přikládám i jednu oficiální fotku z epizody.

1.05. 2001 - PERRY PRODAL DŮM
Matthew Perry prodal svůj dům v Hollywood Hills za 839 tisíc dolarů, informoval deník Los Angeles Times. Tohle sídlo, které už nepoužívá, si pořídil před dvěma roky za 3,2 milionu dolarů.

1.05. 2001 - PŘÁTELÉ NEJOBLÍBENĚJŠÍ KOMEDIÍ U NÁS 
Český časopis Seriál nedávno vyhlásil anketu o nejoblíbenější seriál roku 2000. Čtenáři hlasovali v několik kategoriích. Seriál Přátelé se stal vítězem v kategorii Komedie. Na druhém místě se umístila skvělá Ally McBeal a na třetím pak S Club 7 v Miami. Přátelé se také stali desátým nejoblíbenějším seriálem u nás pro rok 2000 s počtem 10,6 procent hlasů. Hlasovaní se účastnilo 7609 čtenářů.

1.05. 2001 - VE ZKRATCE
Sedmou sezónu, která se právě dabuje, by Česká televize měla uvést na obrazovky koncem roku, nejspíš na podzim.
Zítra na slovenské televizi Markíza končí první polovina sedmé řady Přátel. Markíza nejspíš musí počkat na konec sedmé sezóny ve Spojených státech (koncem měsíce se bude vysílat poslední epizoda), a pak zbylé díly odvysílá.
Květnové vydání časopisu Vanity Fair, na jehož titulní stránce je Jennifer Aniston, je už k sehnání i u nás. Samozřejmě pouze v trafikách a obchodech se zahraničním tiskem.

23.04. 2001 - SEDMÁ SEZÓNA I U NÁS!
Dneska jsem konečně dostal e-mail z oddělení Public Relations České televize, kde jsem se dozvěděl skvělou novinu. Po skončení nyní běžící šesté řady hodlá ČT pustit do vysílání sedmou sezónu, na jejíž české verzi se právě pracuje. Nevím však jistě, zda se sedmá sezóna bude vysílat přes prázdniny, nebo až po nich. Pokud se mi to podaří zjistit, budu Vás informovat.

23.04. 2001 - PERRY OPĚT BOURAL! 
V květnu tomu bude rok, co Matthew Perry naboural své milované Porsche v Hollywood Hills. Nyní se však opět stal spoluúčastníkem autonehody, kterou však on sám nezapříčinil. Ve středu ráno, když se projížděl ve svém novém BMW do něj nabourala 75letá paní, která přehlédla značku stop a poté nezvládla včas zabrzdit. Nikomu se však nic nestalo, Perryho auto také vyvázlo bez větších škod.

23.04. 2001 - COVER GIRLS
Na amerických stáncích s časopisy se v květnu na všechny budou z titulních stránek usmívat "přítelkyně." Jennifer Aniston se objeví na obálkách časopisů Vanity Fair a Celebrity Hairstyles, a společně s osatními kolegyněmi ze seriálu, Lisou Kudrow a Courteney Cox Arquette, bude k vidění na jedné z několika květnových obálek populráního časopisu pro dívky - Seventeen.
 

23.04. 2001 - BUDE SE DAVID ŽENIT?
Přestože se David Schwimmer (Ross) a herečka Mili Avital koncem loňského roku rozešli, nyní to vypadá, že se opět dají dohromady a dokonce se mají brát. Důvodem jejich rozchodu byla Milina touha po manželství, do kterého se Schwimmerovi nechtělo. Teď asi změnil názor. Pokud se s Mili ožení, tak bude první z mužské části "Přátel." Ani Matt LeBlanc, ani Matthew Perry si dosud nenašli tu pravou. Opakem jsou "přítelkyně," které jsou už všechny vdané.

17.04. 2001 - SEDMÁ SEZÓNA NA MARKÍZE 
Mají to ti naši sousedé ale štěstí. Včera na slovenské televizi Markíza totiž začala sedmá sezóna, která navázala na sérii šestou. Takže pokud nechcete hodně zaostávat za americkými fanoušky, tak se nezapomeňte dívat každý všední den od 19.30 h.

16.04. 2001 - THE ONE WITH RACHEL'S BIG KISS 
Příští týdne poběží v USA díl, kde se Jennifer Aniston (Rachel) políbí s Winonou Ryder. Rachel v něm náhodou potká známou z vysoké školy, se kterou se tam políbila.

16.04. 2001 - CHANDLERŮV OTEC 
Po sedmi letech, kdy se v seriálu objevili rodiče všech postav, se konečně objeví i Chandlerův otec - transvestita, který kdysi opustil rodinu kvůli jejich sluhovi. Chandlerova otce si v závěrečné dvouepizodě zahraje Kathleen Turner.

10.04. 2001 - COURTENEY SE STĚHUJE! 
Courteney Cox Arquette (Monica) se bude stěhovat. S manželem Davidem Arquettem zakoupili sídlo v Malibu v hodnotě deseti miliónů dolarů. Dům se třemi ložnicemi, zakřivenou střechou a bazénem je prý doslova uměleckým dílem.

3.04. 2001 - DALŠÍ HOSTÉ
V květnových epizodách se jako hosté v seriálu objeví další dva populární herci a sice Gary Oldman a Kathleen Turner. Oldman si zahraje hvězdu film, ve kterém získá roli Joey(Matt LeBlanc), zatímco Turner bude účinkovat jako podívínská členka Chandlerova příbuzenstva v závěrečné dvouepizodě sedmé série, která se zaměří na svatbu Monicy(Courteney Cox Arquette) a Chandlera(Matthew Perry).

26.03. 2001 - LISA V NOVÉM FILMU
Lisa Kudrow podepsala smlouvu na natáčení nového filmu All Over The Guy, jež bude režírovat Julie Davis. Ve snímku si také zahraje Christina Ricci, která si s Kudrow už zahrála ve snímku The Opposite of Sex, a Adam Goldberg. Toho znají diváci Přátel jako Eddieho, Chandlerova psychopatického spolubydlícího z druhé sezóny. All Over The Guy bude romantická komedie o hledání "toho pravého" kdy "ten pravý" neví, že je "tím pravým" (hrozná věta :-). 

26.03. 2001 - ČTVRTÁ ŘADA NA SUPERMAXU
Od 2.dubna bude kabelová televize SuperMax pokračovat ve vysílání Přátel čtvrtou sezónou.SuperMax již několikrát odvysílal první tři sezóny.

24.03. 2001 - DENISE RICHARDS V PŘÁTELÍCH 
Tuto sezónu to v Přátelích hostujícími herci opravdu překypuje. Kristina Davis (hraje Charlotte v seriálu Sex ve městě), Susan Sarandon, Jason Alexander, Hank Azaria, Winona Ryder. Další známou hostující herečkou bude Denise Richards. Zahraje si sestřenici Rosse (David Schwimmer) a Monicy (Courteney Cox Arquette). Denise jsme mohli vidět např. ve filmech Hvězdná pěchota nebo Jeden svět nestačí, kde si zahrála Bond-girl. 

24.03. 2001 - CHANDLER SE VRACÍ
Po třítýdenní rehabilitaci je Matthew Perry očekáván tento týden zpět na place, informoval Entertainment Tonight. Společně s ostatními herci začne natáčet závěrečnou dvouepizodu sedmé sezóny, která půjde do vysílání 17.května. V ní by se Chandler a Monica konečně měli vzít.

16.03. 2001 - PERRY BUDE DO SVATBY ZPĚT 
"Matthew Perry alias Chandler Bing opustí rehabilitační centrum včas, aby si mohl vzít Monicu (Courteney Cox Arquette) v závěrečné hodinové epizodě sedmé sezóny," uvedla televize NBC v pondělí. Minulý týden totiž obdrželi informaci, že Perry, který se nyní léčí, bude zpět na place, aby mohl natočit květnovou "season finale" epizodu, ve které se jeho postava - Chandler - konečně ožení s Monicou.

15.03. 2001 - SEDMÁ SEZÓNA JIŽ V PRODEJI
Zatímco se dneska bude vysílat 17. díl sedmé sezóny, prvních dvanáct je již v prodeji. V obchodech jsou zatím jen k sehnání v USA, ale můžete si je objednat přes internet. Každá ze tří kazet (DVD disků) obsahuje 4 díly a na opravdu povedených obalech najdete vždy jednu "přítelkyni." V druhé polovině tohoto roku bychom se pak měli dočkat zbylých dílů. Na obalech dalších kazet (DVD disků) by měla být mužská herecká část - Schwimmer, Perry a LeBlanc. 

14.03. 2001 - JENNIFER VYNADALA JULII [SPY]
Na losangelské premiéře filmu The Mexican vynadala Jennifer Aniston své kolegyni Julii Roberts. Jennifer se totiž vůbec nelíbily milostné scény Julie a Brada Pitta. Roberts se bránila slovy, že právě Jennifer by měla vědět, jak to při filmování chodí. Jennifer si ale říct nedala a vyhrožovala, že jestli se Julia na jejího manžela jen podívá, tak se jí strašně pomstí... Výstup krásek skončil jejich záchvatem smíchu. Celá scénka byla totiž jen zinscenovaná pro novináře. Reagovaly tak na zprávy o údajném vztahu Julie s Bradem během natáčení. Zde je několik fotek z premiéry, kde se také ukázala Lisa Kudrow s manželem.

mexican-prem01.jpg (20489 bytes) mexican-prem02.jpg (17152 bytes) mexican-prem03.jpg (22075 bytes)

14.03. 2001 - PRVNÍ AFROAMERIČANKA V PŘÁTELÍCH
Věřte nebo ne, ale v epizodě, která se ve čtvrtek odvysílá na NBC, bude ve Friends poprvé hrát podstatnou roli herečka tmavé pleti. Za těch šest a půl let natáčení Přátel se v nejsledovanější komedii neobjevil ani jeden afroameričan, který by měl podstatnější roli. Bude to mladá herečka Gabrielle Union a ztvární holku, která se zalíbí Joeymu a Rossovi. "Hraju obyčejnou dívku, kterou oba dva považují za hezkou a atraktivní, a tak půjde na rande s oběma. Netuší však že jsou kamarádi," řekla pro TV Guide.

14.03. 2001 - 5. SEZÓNA NA DVD
Společnost Warner Bros. ČR vydala u nás již pátou sérii Přátel na DVD. Jak už je zvykem všech 24 epizod najdete na čtyřech DVD discích po šesti dílech. V blízké budoucnosti pak bude vycházet výběr The Best Of Friends a k této příležitosti se na stránkách Friends Again bude konat soutěž právě o tento titul.

11.03. 2001 - ŠOKUJÍCÍ POLIBEK V PŘÁTELÍCH 
Tvůrci Přátel doslova šokovali všechny fanoušky prohlášením, že se v jedné z příštích epizod políbí Jennifer Aniston (Rachel) a hostující herečka Winona Ryder. Ta bude hrát lesbickou dívku, které se zalíbí Rachel. Pokud vše půjde podle plánu, tato scéna by se měla točit v nejbližší době a do vysílání v USA půjde příští měsíc. Tvůrci se pro tento čin rozhodli, aby Přátelé dosáhli vyšší sledovanosti. "Očekáváme, že si seriál pustí spousta mužů, kteří Přátele obvykle nesledují, aby viděli Jennifer a Winonu v akci," nechal se slyšet jeden z tvůrců.

11.03. 2001 - PŘÍTELKYNĚ V PŘÁTELÍCH
Nejlepší přítelkyně Jennifer Aniston - Andrea Bendewald si zahrála v epizodě The One With The Cheap Wedding Dress, která půjde do vysílání 15. března. Někteří z vás si ji možná pamatují i z komedie Perfektní záskok, kde Jennifer ztvárnila hlavní roli - ambiciózní Kate. Andrea si zde zahrála její těhotnou kamarádku.

10.03. 2001 - COURTENEY POPŘELA ZVĚSTI
Představitelka Monicy - Courteney Cox Arquette popřela všechny zvěsti o tom, že se její manželství s hercem Davidem Arquettem rozpadá - opak je pravdou. Oba dva jsou šťastní a dokonce plánují dítě. Stejně jako Jennifer Aniston, tak i Courteney má ve smlouvě uvedeno, že pokud otěhotní, tak se tomu děj seriálu přizpůsobí. Scénáristi se před nedávnem nechali slyšet, že pro "pregnancy story" budou připraveni.

2.03. 2001 - NOMINACE NA AMERICAN COMEDY AWARDS
Byly vyhlášeny nominace na 15. výroční ceny American Comedy Awards, které se budou udílet v dubnu letošního ruku. Přátelé letos získali 4 nominace, tak jim držme palce :) Zde je seznam nominací:
Nejzábavnější herečka ve vedlejší roli v TV seriálu: Jennifer Aniston, Lisa Kudrow
Nejzábavnější hostující herečka v TV seriálu: Reese Witherspoon
Nejzábavnější hostující herec v TV seriálu: Bruce Willis

28.02. 2001 - ČEKÁNÍ NA MATTHEWA
Mluvčí Matthewa Perryho popřela, že výroba filmu Servicing Sarah byla, kvůli jeho rehabilitaci, pozastavena. "Myslím, že nyní budou několik dní točit scény, ve kterých Matthew nevystupuje, takže se v natáčení pokračuje," řekla Lisa Kasteler. Šéf zábavního oddělení NBC Jeff Zucker prohlásil, že producenti Přátel neočekávají, že by Perryho prozatimní nepřítomnost měla značný vliv. Pořád si však nejsou stoprocentně jistí.

27.02. 2001 - PERRY OPĚT NA REHABILITACI
Matthew Perry se na radu svých lékařů opětovně od pátku podrobuje rehabilitaci. Neustále ho totiž provázejí následky z doby, kdy byl závislý na drogách. "Matthew má v úmyslu dokončit jeho léčbu, aby mohl nadále pokračovat v plnění svého snu - bavit lidi a rozesmívat je," uvedla jeho tisková mluvčí Lisa Kasteler. "Matthew si cení zájmu všech o jeho zdraví a děkuje za respektování jeho soukromí." Doufejme, že se Matthew brzy již úplně uzdraví a bude nadále pokračovat v natáčení nových dílů Přátel :-)

26.02. 2001 - JENNIFER SE CHCE USMÍŘIT
"Jennifer Aniston se chce usmířit se svou matkou Nancy," informoval dnes český časopis SPY. Matka s dcerou se před časem pohádaly, když Nancy v jedné televizní show prohlásila něco ze soukromého života Jennifer. Ta se na ní proto naštvala. Nancy si to však ještě více zavařila tím, když vydala knihu s dalšími informacemi o Jennifer, prostřednictvím které se dceři chtěla omluvit - nezdařilo se.

7.02. 2001 - PŘÁTELÉ VYPEKLI SCHWIMMERA [SPY]
Matthew Perry a Matt LeBlanc provedli kanadský žertík svému kolegovi Davidu Schwimmerovi. David se dva týdny divil, že jeho autu nikdy nedochází benzin. Jeho vypečení kamarádi totiž v noci tajně doplňovali nádrž. LeBlanc s Perrym pak svůj žertík dovedli do konce, když najednou vysáli celou nádrž a překvapenému Schwimmerovi došel benzin už na parkovišti.

7.02. 2001 - KONČÍ COURTENEY S DAVIDEM?
Dlouho jsem váhal, zda tuto zprávu na Friends Again uveřejnit - chci vám totiž přinášet pokud možno stoprocentní informace, nakonec jsem se rozhodl ji napsat, stejně jako spousta dalších webů či časopisů, ale jelikož se neobjevilo žádné oficiální prohlášení, tak ji berte s rezervou :-) Courteney Cox Arquette (Monica) prý vyhodila svého manžela Davida Arquetta z jejich hollywoodské vily a požaduje rozvod. Již delší dobu se psalo, že tento pár má problémy - dokonce se objevila zpráva, že navštěvují manželskou poradnu. Jde tu nejspíš o to, že Courteney - stejně jako Monica - chce miminko a nelíbilo se jí, že David neustále navštěvuje různé večírky. Courteney a David měli svatbu na jaře roku 1999 - hned v příští sezóně Friends se v úvodních titulcích objevilo Courteney Cox "Arquette."

2.02. 2001 - JENNIFER OPĚT NA VOXXY
První internetový server pro dospívající dívky VOXXY (www.voxxy.com) připravuje interaktivní pořad "Jen XX," ve kterém bude vystupovat Jennifer Aniston. "Jsem ráda, že budu mít příležitost mluvit s dívkami přes VOXXY," řekla Jennifer: "Když jste populární osobnost, lidé mají sklon přikládat důležitost tomu, co říkáte." Jennifer poprvé bude chatovat s dívkami 5. února v 18.00 PST (3 hodiny ráno našeho času). Jako prvního hosta si pozvala svou kamarádku Melissu Etheridge, která je zpěvačkou. Jennifer s VOXXY spolupracuje již delší dobu a doufá, že je dobrým příkladem pro všechny mladé dívky, které VOXXY navštěvují. Část sponzorských peněz půjde na konto Rape Treatment Centra v Santa Monice a The Lili Claire/UNLV Vocational Training Center, které se zameřuje na práci s osobami postiženými nervovými nemocemi jako je Downův nebo Williamsův syndrom.

 

26.01. 2001 - SCHWIMMER V NOVÉM SERIÁLU
NBC plánuje příští sezónu uvést mini-seriál Uprising o druhé světové válce. Mělo by se především jednat o povstání ve varšavském ghetu. Jednu z hlavních rolí bude mít i David Schwimmer (Ross). Dále se zde objeví Donald Sutherland, Hank Azaria, Stephen Rea nebo James Woods. Natáčení by mělo začít v březnu ve studiích Warner Bros. a do vysílaní se Uprising dostane nejspíš příští sezónu.

17.01. 2001 - BOJ PROTI POŘADU SURVIVOR
Jelikož od 1. února poběží ve stejném vysílacím čase jako Friends na stanici CBS nová řada show nazvané Survivor, tak se nový ředitel zábavného oddělení NBC Jeff Zucker rozhodl, že všechny čtyři únorové epizody Přátel prodlouží o deset minut a zbývající čas vyplní pořadem Saturday Night Live - tak by si NBC měla udržet nejvyšší sledovanost čtvrtečního večera, kterou si díky Přátelům zajistila již před několika roky. Zucker se před několika dny sešel s hlavními herci, aby probrali jejich extra-platy za tyto čtyři, o deset minut delší, epizody.

17.01. 2001 - MATT LeBLANC JAKO ŽENSKÁ?
Herec Matt LeBlanc alias Joey se pro roli ve filmu All The Queens Man musel převlíknout za ženu! Hraje totiž amreického agenta, který má za úkol ukradnout jistý stroj a jak je známo, agenti používají různé převleky. Matt musel sáhnout po rtěnce a vysokých podpadcích , aby co nejpřesvědčivěji zahrál ženu:-) Eddie Izard, americký herec a komik, sdělil pro časopis Premiere, že Mattovi pomáhal, aby se vžil do role něžného pohlaví :-) Zároveň však řekl, že ve filmu je spousta scén, kde Matt kope, tluče a střílí po všem, co se hýbe, takže o akci nebude nouze.

13.01. 2001 - THE BEST OF FRIENDS
Výběr deseti nejlepších epizod chystá společnost Warner Bros. ČR vydat v březnu tohoto roku a to jak na VHS tak na DVD.

13.01. 2001 - SARANDON A ALEXANDER POTVRDILI ÚČAST
Zatímco účast Victorie Beckham a Elizabeth Hurley ještě potvrzena nebyla, u Susan Sarandon a Jasona Alexandera (Seinfeld, Pretty Woman) naopak potvrzena byla. Držitelka Oscara za film "Mrtvý muž přichází" si, jak už jsem psal níže, zahraje Joeyho kolegyni ze seriálu Tak jde čas, která dostane vyhazov a je na Joeym, aby jí to sdělil. Alexander si pro změnu zahraje člověka, který má v úmyslu spáchat sebevraždu - náhodou se dovolá na telefon k Phoebe, která vzala práci telefonní operátorky - když zjistí, co ten člověk má v úmyslu, snaží se ho zdržet na telefonu a odvrátit ho od myšlenky spáchat sebevraždu - tak to bude opravdu zajímavý díl :-)

10.01. 2001 - JENNIFER BUDE TOČIT NOVÝ FILM 
Jennifer Aniston, čerstvá vítězka People's Choice Award, si zahraje v novém filmu "The Good Girl". Režisérem snímku je Miguel Arteta. Jennifer jsme naposledy mohli vidět v komedii Office Space a nyní bude možné ji vidět v snímku Rock Star, který natáčela během poslední pauzy v natáčení Přátel.

8.01. 2001 - FRIENDS OPĚT VYHRÁLI PEOPLE'S CHOICE 
Přátelé včera opět vyhráli cenu People's Chice Awards za nejoblíbenější komediální seriál. K tomu Jennifer Aniston vyhrála cenu v kategorii Favourite Female Television Performer. Stanice NBC, na které se Přátelé vysílají, byla celkově nejúspěšnější - ceny získaly např. seriály Pohotovost (stejně jako loni) nebo nový sitcom Ed. Tady je pár fotek z předávání:

pcha01a.jpg (19481 bytes) pcha01b.jpg (9406 bytes) pcha01c.jpg (11889 bytes)

pcha01d.jpg (15201 bytes) pcha01e.jpg (16537 bytes) pcha01f.jpg (15383 bytes)

Více fotek z předávání najdete v sekci Galerie - Společenské akce

7.01. 2001 - POSH SPICE A LIZ HURLEY V PŘÁTELÍCH?
I v sedmé sezóně se ve Friends dočkáme populárních osobností ve vedlejších rolích. Kromě Hanka Azarii, o kterém jsem vás informoval, by se v seriálu měla objevit zpěvačka skupiny Spice Girls - Victoria Beckham. Zahrála by si evropanku, která se s Joeym seznámí přes internet a posléze za ním přiletí do New Yorku. Pro Posh Spice by to byla první herecká role, tak jí držme palce. A aby nebylo britských žen málo, tak Matthew Perry požádal tvůrce, aby napsali roli pro herečku a modelku Elizabeth Hurley - její účast však zatím není stoprocentní. Matthew Perry s ní právě natáčí film "Servicing Sarah" a během povídání při pauze se Liz zmínila, že je velkou fanynkou "Přátel", a tak jí Matthew pozval, aby si zahrála v jedné nebo dvou epizodách. Stejně jako loni pozval Bruce Willise. Objevila se také zpráva o tom, že by se v seriálu měla objevit i držitelka ceny Akademie - Susan Sarandon, která by si měla zahrát Joeyho starší kolegyni.

1.01. 2001 - SEDM NOMINACÍ NA TV GUIDE AWARDS
Tento rok se koná třetí ročník Tv Guide Awards , ve třech z devíti kategorií byli nominovaní i Přátelé: 
>> Comedy Series Of The Year
>> Actor Of The Year In Comedy Series : M. LeBlanc, M. Perry, D. Schwimmer
>> Actress Of The Year In Comedy Series: J. Aniston, C. Cox-Arquette, L. Kudrow