> Friends Again > Hot News

Friends Again

Přístupy od 27.4.2000

rok 2005 - rok 2004 - rok 2003 - rok 2002 - rok 2001 - rok 2000

28.12.2002 - Aniston sbírá další ceny a nominace
Již před časem se potvrdilo, že Jennifer Aniston udělala nezávislým filmem "The Good Girl" velký krok kupředu. Šušká se dokonce i o nominaci na Oscara, ale nepředbíhejme. Po úspěchu na Hollywood Movie Awards byla Aniston nyní nominovaná na cenu IFP Independent Spirit Award v kategorii "Nejlepší herečka." E! Entertainment ji dokonce zvolil jako televizní tvář roku 2002. Cena jí byla předáná během pořadu Rank: The Top 25 Entertainers of 2002. Toto ocenění si odnesli např. Kevin Costner či Nicole Kidman. Další nominace je na People's Choice Awards. Jennifer, která je dvojnásobnou obhájkyní ceny v kategorii Nejoblíbenější herečka, byla nominovaná i letos. Nominován byl i Matt LeBlanc a to v mužské kategorii a seriál Friends v kategorii Nejoblíbenější komedie. Přátelé tuto cenu v uplnyulých třech sezónách vždy získali.

23.12.2002 - 7.ledna se Přátelé vrací na obrazovky ČT
Téméř po roce se čeští příznivci seriálu Friends dočkají osmé sezóny na obrazovkách České televize. Se sedmou sezónou jsme se rozloučili 15.ledna svatbou Monicy a Chandlera. První epizoda osmé řady s názvem "Po svatbě" poběží v úterý 7.ledna v klasickém čase - 18.35 h. Repríza pak bude hned další den - ve středu.

23.12.2002 - Desátá sezóna zřejmě bude
Dlouho se spekulovalo o tom, zda se bude točit desátá série Přátel. Herci prohlašovali, že devátá sezóna bude poslední, pak ale jeden po druhém se nechali slyšet, že klidně do toho pujdou ještě jednou. Podle New York Times uzavřeli herci s NBC a Warner Bros. smlouvu na desátou sezónu, platy zůstanou stejné, každý dostane jeden milión dolarů za epizodu, náklady na seriál jako takový se zvýši o dva milióny, v současnosti jeden díl seriálu přijde na sedm miliónů, z toho šest jde na honorář pro herce, v příští sezóně to bude devět, čímž se Přátelé stanou nejdražším třicetiminutovým seriálem v historii.

23.12.2002 - Courteney Cox-Arquette na obálce InStyle
Na prosincové obálce časopisu InStyle je Courteney Cox Arquette alias Monica.

31.10.2002 - Christina Applegate v Přátelích, Witherspoon zvažuje návrat
Christina Applegate, známá jako Kelly ze seriálu Ženatý se závazky si zahraje v Přátelích a to jako sestra Rachel. Jedná se o epizodu pro Den Díkuvzdání, která ponese název The One With Rachel's Other Sister a bude se vysílat 21.listopadu. Applegate, která byla nedávno v k vidění v českých kinech ve filmu Prostě sexy, také ztvárnila hlavní roli v sitcomu Jesse. Ten pochází z dílny tvůrců Přátel, bohužel se však dočkal pouze dvou sezón i přes dobrou sledovanost. Stručný obsah a fotky z epizody s Christinou Applegate najdete na stránce deváté sezóny. Nyní o další sestře Rachel. V šesté sezóně si jednu ze sester Greenových - Jill - zahrála mladá hollywoodská star Reese Witherspoon, známá především z filmových hitů Velmi nebezpečné známosti nebo Pravá blondýna. Reese byla nadšená vítězstvím Jennifer Aniston na udílení cen Emmy a nechala se slyšet, že by se do Přátel klidně znovu vrátila. "Mám velice ráda Jen a jsem za ni velmi šťastná, je to skvělé a to ocenění je opravdu zasloužené. Konec konců, je to moje sestra, sice jen na televizní obrazovce, ale stejně k ní cítím sesterské pouto."

31.10.2002 - Aniston si odnesla další cenu
Jennifer Aniston zažívá letos skvělý rok. Po vítězství na udílení cen People's Choice Awards a Emmy si představitelka Rachel Green v Přátelích na slavnostním vyhlášení Hollywood Movie Awards a Hollywood Film Festival odnesla ocenění za "Hollywoodskou herečku roku". Stalo se tak 7.října v Beverly Hills, Kalifornii. Na snmíku je Jennifer při přebírání ceny.

31.10.2002 - Nové fotky
Zde máme listopadové obálky časopisů Esquire a Marie Claire (americká vydání) a také něco pro fanynky Davida Schwimmera - dvě oficiální fotky k deváté sezóně, brzy by měli být zveřejněny i fotky dalších Přátel.

aniston_esquire_11-02.jpg (203809 bytes) cox_marieclaire_11-02.jpg (22447 bytes) schwimmer02a.jpg (21616 bytes) schwimmer02b.jpg (29190 bytes)

friends2003calendar.jpg (56916 bytes)8.10.2002 - Kalendáře Friends na rok 2003
I letos vydává firma Danilo několik druhů kalendářů na rok 2003, mezi nimi nechybí ani kalendáře s motivy televizních seriálu včetně Friends. Za tento nástěnný kalendář letos fanoušci zaplatí o libru více :) a to £ 7,99. Objednat si ho můžete na internetových stránkách www.danilo.com. Loni mi několik lidí psalo, že si kalendář prostřednictvím internetu objednávali a vše prý proběhlo bez problémů, takže nemusíte mít strach, že by vám pak nic nedošlo :)

5.10.2002 - Co nového točí Jen Aniston?
Čerstvá držitelka ceny Emmy za nejlepší televizní herečku Jennifer Aniston jedná o účasti v nové komedii debutujícího režiséra Johna Hamburga. Ve filmu, který zatím ještě nemá jméno, si Jennifer zahraje po boku Bena Stillera (Zoolander). V dalších rolích uvidíme Debru Messing (Will&Grace) nebo Phillipa Seymoura Hoffmana. Snímek pro Universal Pictures bude produkovat společnost Jersey Film, kde je partnerem mj. Danny DeVito. Podle The Hollywood Reporter, natáčení bude probíhat souběžně s natáčením Přátel. Aniston se také objeví v komedii "Bruce Almighty", kde ztvární přítelkyni Jima Carreyho.

5.10.2002 - Nejsledovanější premiéra Přátel v historii
Premiérová epizoda deváté sezóny seriálu Friends, The One Where No One Proposes, se stala nejen nejsledovanějším pořadem týdne, ale i nejúspěšnější premiérou Přátel v historii. S ratingem 16,1, sharem 41 mezi dospělími v kategorii 18-49 a s 33,3 milióny diváků, převálcovala díky Přátelům stanice NBC konkurenční ABC, CBS a FOX, které ani všechny dohromady neměli v tu dobu tak vysokou sledovanost. Byla ta čtvrtá nejúspěšnější epizoda v historii seriálu.

5.10.2002 - Freddie Prinze Jr. v dvousté epizodě Přátel
Americký herec Freddie Prinze Jr., kterého jsme mohli vidět v snímcích Tajemství loňského léta, Taková normální holka či naposledy ve filmovém zpracování animovaného seriálu Scooby-Doo, si zahraje v jubilejní dvousté epizodě Přátel. Ta by se měla vysílat během listopadu a ponese název The One With The Male Nanny. Do seriálu by se opět měl vrátit Frank Azaria, který již dvakrát v Přátelích účinkoval jako Phoebina životní láska - věděc Max. Pokud patříte k těm, co čtou spoilery, tak si vyznačte následující řádky, kde je popsán děj epizody a role, kterou Prinze Jr. ztvární.
Spoiler: Freddie Prinze Jr. si zahraje hlídače malé Emmy, kterého pro svou dceru najme Rachel. To ale vůbec nepotěší Rosse, protože Emmin babysitter je velice kvalifikovaný a tím velmi upoutává pozornost Rachel. Na Phoebe čeká velké dilema, jelikož se vrátí její (bývalý) přítel Max, ona však nyní chodí s Mikem (Paul Rudd). Z těch dvou se stanou rivalové bojující o Phoebinu přízeň.

26.9.2002 - EMMY: Přátelé bodovali s Jennifer v čele
Na slavnostním udílení 54. ročníku cen Emmy se Přátelé konečně dočkali vítězství v kategorii Nejlepší komediální seriál, což si právem zaslouží. Friends byli za posledních osm let několikrát nominováni, ale nikdy předtím cenu v této kategorii nezískali. Jennifer Aniston, která opět patřila k nejlépe oblečeným celebritám večera, byla vyhlášena nejlepší herečkou v komediálním seriálu. Dojatá představitelka Rachel v Přátelích nedokázala ukrýt slzy v očích. "Jsou to nejkrásnější léta mého života, jsem ráda, že jsem dostala příležitost pracovat s těmito lidmi, kteří mě každý den dělají šťastnou a inspirují mě," uvedla Jennifer při svém děkovacím proslovu. Na závěr několik fotek:

2002emmy-a.jpg (19902 bytes) 2002emmy-d.jpg (24053 bytes) 2002emmy-g.jpg (21139 bytes) 2002emmy-h.jpg (20142 bytes) 2002emmy-e.jpg (38672 bytes)

 2002emmy-f.jpg (20943 bytes) 2002emmy-c.jpg (31316 bytes) 2002emmy-b.jpg (29449 bytes)

26.9.2002 - DNES: Premiéra deváté sezóny v USA
Dnes se televizní diváci ve Spojených státech dočkají premiéry deváté sezóny Přátel. V epizodě The One Where No One Proposes se vrátíme tam, kde osmá sezóna skončila (chcete-li vědět víc, navštivte stránku s obsahy epizod osmé a deváté série). U nás je osmá řada pořád v nedohlednu - vypadá to na úplný konec roku, případně začátek příštího. Podle všeho další sérii ČT bude vysílat až po skončení právě vysílané řady seriálu Jsem do tebe blázen. No, uvidíme :)
10.9.2002 - Jennifer na obálkách People a InStyle
Jennifer Aniston se objevila na obálkách nejnovějších vydání časopisů People a InStyle.

jen-peopl-0208.jpg (299441 bytes) instyle-0208.jpg (10296 bytes)

10.9.2002 - Jennifer zachraňovala život v restauraci
Když si Jennifer Aniston vyšla před několika dny se svým kamarádem na večeři do jedné mexické restaurace v Hollywoodu, netušila, že se stane místní hrdinkou. Při večeři se o několik stolů dál začal dusit muž. Jennifer neváhala, přiběhla k němu a předvedla Heimlichův manévr. "Lidé kolem si ho sice všimli, ale nikdo nevěděl, co dělat. Pak přiběhla Jennifer. Je to opravdu hrdinka, bez zaváhaní tomu chlápkovi zachrnánila život. Když se pak vzpamatoval, tak nemohl uvěřit, že ho zachránila sama Jennifer Aniston," popsal onu chvilku jeden z hostů. "Naučila se to před několika lety, nikdy to však nepoužila, až dneska, naštěstí to dobře dopadlo," řekl kamarád Jennifer.
10.9.2002 - Phoebe dostane nového přítele, nové díly se již natáčí
Natáčení prvních dílů deváté sezóny je v plném proudu. Pilotní epizoda devítky, která nese název The One Where No One Proposes je již hotová, fotky si můžete prohlédnout na stránce deváté sezóny. Co se týče nadcházejících epizod, tak Phoebe, která poslední dobou nemá zrovna štěstí v lásce, bude mít nového přítele a ztvární ho americký herec Paul Rudd. Ten si mimojiné zahrál s Jennifer Aniston v romantické komedii Objekt mé touhy.

19.8.2002 Lisa Kudrow se desáté sezóně nebrání
Lisa Kudrow byla v neděli hostem pořadu stanice Oxygen "Conversations From The Edge", jehož moderátorkou je představitelka princezny Lei z Hvězdných Válek - herečka Carrie Fisher. Ve vydání, které otevřelo novou sezónu, se Kudrow svěřila, že si není jistá, zda devátá sezóna Přátel bude poslední. "Víte, doufám, že to tak nebude. Všichni skvěle vycházíme, užijeme si při natáčení spoustu legrace a navíc scénáristé pořád mají dobré nápady. Když se podívate kolem, tak zjistíte, že většina seriálů končí kvůli nízké sledovanosti. My jsme se však stali nejsledovanějším americkým pořadem poprvé až v osmé sezóně." Nyní si tedy k přívržencům desáté sezóny - Jennifer Aniston a Matthew Perrym - můžeme přidat i Kudrow. Je to trochu překvapení, protože to byla právě ona, kdo před dvěma lety zvažoval odchod. Kdoví, třeba se desáté sezóny skutečně dočkáme.

12.8.2002 - První dvě sezóny konečně v prodeji i v USA
Ne ve všem jsou Spojené státy první. Teprve nyní v USA vyšly první dvě sezóny Přátel na DVD a VHS. Jedná se o sadu čtyř disků/kazet, na kterých najdete všechny epizody z daných sezón. Zatím se z boxsetů mohli radovat pouze ve Velké Británii. Zatímco první sezóna již v Americe vyšla, vydání druhé je stanoveno na 3. září. Američané si ji už ale můžou objednat i se slevou na www.amazon.com.

dvd_season1.jpg (46700 bytes) dvd_season2.jpg (47809 bytes)

12.8.2002 - Žádné lístky na další sezónu
Podle internetových stránek agentury tvtickets.com, nejsou v prodeji žádné lístky na natáčení deváté sezóny Přátel. Prodej lístků byl zastaven již v září loňského roku, a tak je spousta fanoušků zklamaná, protože jiným způsobem se k lístkům nedostanou. tvtickets.com už nepřijímá žádné objednávky, ale situace se by se podle všeho měla změnit.

12.8.2002 - Aniston točila s Madonnou, Perry opět s Willisem 
Jennifer Aniston se objeví v novém filmu britského režiséra Guye Ritchieho, stejně tak jako jeho žena zpěvačka Madonna. Ritchie už točil s manželem Jennifer Bradem Pittem, spolupracovali spolu na filmu Podfu(c)k. Obě manželské dvojice se spolu již delší dobu přátelí. Nyní k Perrymu. Ten se podle nejnovějších zpráv z Hollywoodu opět postaví před kameru s Brucem Willisem a to při natáčení pokračování komedie Můj soused zabiják, která v roce 2000 sklidila velký úspěch. V dalším díle tak budeme opět svědky příhod zubaře Oze a jeho mafiánského souseda Jimmyho. Matt LeBlanca uvidíme v pokračování Charliheo andílků a také ve snímku Broad Daylight, o kterém se zatím nic konkrétního neví.

12.8.2002 - Jennifer opět kouří
Jennifer Aniston opět začala kouřit cigarety, což znamená, že prozatím se vzdává pokusů mít s manželem Bradem Pittem, také kuřákem, dítě. Aniston, která v únoru oslavila 33. narozeniny, byla spatřena při nákupech v Beverly Hills s cigaretou v ruce. Jennifer se už nějaký čas snažila otěhotnět, chtěla, aby se tak stalo před druhým výročí svatby. To se ovšem nepovedlo. Podle jejího kamaráda si přeje být matkou do konce příštího roku, ne-li dřív.

12.8.2002 - Přítelkyním se daří
Všechny tři herečky z Přátel se letos umístily ve výročním seznamu "Celebrity 100" časopisu Forbes. Ten je sestavovaný na základě výdělků a úspěchu v médiích jednotlivých herců, zpěváků, sportovců atd. Nejvýše umístěná je Jennifer Aniston a to na 28. místě, zatímco její manžel Brad Pitt se tento rok vůbec neumístil. Následuje Lisa Kudrow na 59. příčce a 68. je Courteney Cox Arquette. 

12.8.2002 - Fergie opět v Přátelích?
Tvůrci Přátel by rádi znovu viděli Sarah Ferguson v Přátelích a to příští rok v jedné ze závěrečných epizod celého seriálu, tedy pokud seriál devátou sezónou skončí. Podle britských novin The Daily Star byla Fergie požádána, aby si opět zahrála samu sebe, tentokrát by dokonce měla podlehnout Joeyho šarmu :) Fergie prý o nabídce přemýšlí, je totiž velkou fanynkou Přátel a oni doufají, že nabídku příjme. Poprvé se v seriálu objevila na konci čtvrté sezóny, kdy se parta vydala na Rossovu svatbu do Londýna.

tennisstars.jpg (113638 bytes)7.8.2002 - Perry si zahrál tenis s hvězdami
O Matthew Perrym je známo, že kdysi býval dobrým tenisovým juniorem a rád si tenis i v současnosti zahraje. Navíc je pravidelně vidět na některých, především ženských, tenisových turnajích. Letos se dokonce šuškalo o jeho vztahu s tenistkou Jennifer Capriati. S ní se také tento týden zúčastnil tenisové exhibice na turnaji JP Morgan Chase Open v Los Angeles. Perry s Capriati si zahráli čtyřhru proti současné ženské tenisové jedničce Sereně Williams a Ricku Foxovi, který je basketbalistou týmu L.A. Lakers. Jako hlavní rozhodčí usedla na umpire bývalá tenisová hvězda, Američanka Tracy Austin, které pomáhala herečka Cammryn Mannheim, známá ze seriálu The Practice a velká tenisová fanynka, a také Steve Bellamy. Zápas byl uspořádán v rámci dobročinného programu Big Brothers & Big Sisters. (Na fotce zleva: Rick Fox, Tracy Austin, Serena Williams, Cammryn Mannheim, Steve Bellamy, Jennifer Capriati a Matthew Perry)

7.8.2002 - Přátelé bodovali na Teen Choice Awards
Na letošním, čtvrtém výročním předávání cen Teen Choice Awards, získal seriál Přátelé dvě ocenění. Již počtvrté v řadě se stal vítězem v kategorii komediální seriál roku. V krátké historii těchto cen jsou Přátelé jediným vítězem, kterému se podařilo vyhrát ve stejné kategorii čtyřikrát - tedy při všech udíleních Teen Choice Awards. Cenu, kterou není žádná pozlacená soška, nýbrž surfové prkno, převzali Matthew Perry a Matt LeBlanc, který se mohl později radovat z vítězství v kategorii herec roku v komediálním seriálu. Je až překvapující, jaké popularity se LeBlanc dočkal v předposlední sezóně Přátel. Sklízí nominace a nyní také i ceny. No až uvidíte osmou sérii, tak pochopíte proč :) Teen Choice Awards se předávali v neděli, 4.srpna. Slavnostní předávání cen bude vysílat stanice FOX, ale až v pondělí 19.srpna. Kromě Přátel byli mezi výherci např. Sarah Michelle Gellar, hvězda seriálu Buffy The Vampire Slawyer, letošní filmový hit Spider-Man či herečka Reese Witherspoon.

3.8.2002 - Jennifer Aniston propůjčí svůj hlas kreslené postavě
Jennifer Aniston bude jednou ze známých osobností, které propůjčí své hlasy kresleným postavám populárního animovaného seriálu King of the Hill. Kromě Jennifer Aniston, to budou např. modelka a herečka Milla Jovovich, herečka ze sitcomu Will & Grace - Debra Messing, dále pak Pamela Anderson, zpěvák Kid Rock a nebo také Michael Keaton.
3.8.2002 - Producenti o deváté sezóně
Producenti Přátel, Marta Kauffman, David Crane a Kevin S. Bright prozradili pár maličkostí o deváté sezóně seriálu, o jejímž ději v současnosti uvažují. Všichni se shodují v tom, že chtějí veselou a vtipnou sérii.  "Chceme seriál ukončit dobře a kvalitně ke uspokojení všech," říká Marta Kauffman. "Někdy totiž máte pocit, že něco bude dobré a zabere to, ale pak zjistíte, že je to úplně naopak." David Crane prozradil, že mají hodně nápadů, na kterých budou pracovat. Jako příklad dobře udělaných konců seriálu uvedli producenti Přátel pořady Na zdraví!, Bob Newhart a Mary Tyler Moore Show. Rozhodně ale nehodlají udělat něco podobného jako v závěru Seinfelda. "Garantuji vám, že na konci roku nikdo ve vězení neskončí," dodává Kevin Bright.
1.8.2002 - Devátá sezóna začne 26.září
Americká televizní stanice NBC již oznámila data premiér pořadů pro další sezónu. Premiéra deváté sezóny Přátel je naplánovaná na čtvrtek 26. září, stejně jako např. premiéra další řady seriálu Pohotovost, který běží na stejné stanici. Pro Přátelé je sezóna 2002/2003 již poslední. Fanoušci jsou již teď zvědaví, jak tvůrci celý seriál zakončí. Na to si ale budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.
1.8.2002 - Pět nominací na Emmy
Přátelé byli opět nominováni na prestižní ocenění Emmy. Letos, stejně jako loni, získal seriál pět nominací ve čtyřech kategoriích. Ani tento rok neminula Přátele nominace v katgorii Nejlepší komediální seriál. Za svůj výkon byla již potřetí nominovaná Jennifer Aniston, letos bez kolegyně Lisy Kudrow, která v roce 1998 Emmy získala. Tento rok se herci poprvé rozhodli, že nebudou usilovat o ceny za vedlejší roli, ale za roli hlavní. Někoho trochu překvapilo jméno Matta LeBlanca v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli v komediálním seriálu, kde také najdeme Matthewa Perryho. Brad Pitt byl také nominován, a to za svou roli Willa, kamaráda Monicy a Rosse ze střední školy, ve skvělé epizodě 809 - TOW The Rumor.
Seznam nominací:
Nejlepší komediální seriál
> Přátelé
> Dále jsou nominovány seriály: Curb Your Enthusiasm, Everybody Loves Raymond, Sex and the City, Will & Grace
Nejlepší herec v hlavní roli v komedii
> Matt LeBlanc jako Joey Tribbiani
> Matthew Perry jako Chandler Bing
> Dále jsou nominovaní: Kelsey Grammer (Frasier), Bernie Mac (Bernie Mac), Ray Romano (Everybody Loves Raymond)
Nejlepší herečka v hlavní roli v komedii
> Jennifer Aniston jako Rachel Green
> Dále jsou nominovány: Patricia Heaton (Everybody Loves Raymond), Jane Kaczmarek (Malcolm in the Middle), Debra Messing (Will & Grace), Sarah Jessica Parker (Sex and the City)
Nejlepší hostující herec v komedii
> Brad Pitt
> Dále jsou nominovaní: Adam Arkin (Frasier), Brian Cox (Frasier), Michael Douglas (Will & Grace), Anthony LaPaglia (Frasier)
1.8.2002 - Jennifer Aniston na Sundance Festivalu
Jennifer Aniston se před několika týdny zúčastnila filmového Sundance festivalu, kde měl premiéru její nejnovější film "Good Girl". Zde je několik fotek:

jen_dg.jpg (66138 bytes) jen_festival01.jpg (9402 bytes) jen_festival02.jpg (12918 bytes) jen_festival03.jpg (16901 bytes) jen_festival04.jpg (19903 bytes)

1.8.2002 - Osmá sezóna na Markíze, na ČT až po MAY
U našich sousedů na Slovensku už sledují osmou sezónu Přátel, která od minulého týdne běží každý všední den od 19.30 h. Česká televize zatím vysílá pátou řadu seriálu Jsem do tebe blázen. Po jejím konci by se měla začít vysílat osmá série Přátel i nás.
27.5.2002 - Přátelé nejsledovanějším pořadem sezóny
Přátelé se stali nejsledovanějším televizním pořadem sezóny 2001/2002 v USA a to poprvé od začátku seriálu od roku 1994. Na druhém místě se umístilo drama CSI a na třetím Pohotovost. Průměrný rating Přátel byl asi 15.3 a průměrně se na jednu epizodu dívalo asi 24.5 milionů diváků.

27.5.2002 - Závěr osmé sezóny nejsledovanější
Závěrečný dvoudíl osmé sezóny Přátel s názvem The One Where Rachel Has a Baby, který měl opět překvapivý konec, se stal nejsledovanějším pořadem minulého týdne v USA. Na Přátele se ve čtvrtek dívalo skoro 35 miliónů diváků, což je druhá největší sledovanost Přátel od začátku seriálu v roce 1994. Sledovanější byl jen dvoudíl druhé sezóny The One After The SuperBowl, na který se dívalo něco přes 52 miliónů Američanů. Na druhém místě skončila Pohotovost s 27,5 milionu diváků. Friends ji tak "oplatili" porážku z minulého roku, kdy Pohotovost skončila na prvním místě před Přáteli o necelý půlmilion diváků. (Podrobnosti ve starších zprávách.)

27.5.2002 - Schwimmer zraněn při barové potyčce
Tomu, co se v úterý stalo představiteli Rosse Gellera, pětařicetiletému herci Davidu Schwimmerovi, se říká být ve špatný čas na špatném místě. Schwimmer se spolu se svým kamarádem vydal na večírek k příležitosti vydání desky skupiny Pet Shop Boys do baru v hotelu Thompson v newyorské čtvrti Soho. Tam se náhodou připletl do hádky mezi dvěma opilými ženami. Jedna z nich hodila po té druhé skleničku, která omylem přistála na Davidově čele. Schwimmer byl krátce poté převezen do nemocnice Lenox Hill, kde mu doktor zašil ránu několika stehy. "Žena z druhé strany baru mrštila sklenicí po té druhé paní, obě nejspíš byly trochu opilé," řekla Davidova tisková mluvčí Ina Treciokas deníku Daily News. Vyskytly se však fámy, že naštvaná žena napadla Schwimmera úmyslně, ale jeho mluvčí tyto informace popřela: "On ani jednu z nich neznal, prostě jen byl ve špatný čas na špatném místě."

27.5.2002 - Osmá sezóna v prodeji a v půjčovnách
V USA a Velké Británii jsou už v prodeji a v půjčovnách první tři VHS/DVD osmé sezóny. Na každé kazetě/disku najdete po čtyřech dílech, které byly prodlouženy o scény, které v televizi vidět nebyly. Tyto kazety jsou už k zapůjčení i v některých půjčovnách anglicky mluvených filmů v Praze např. V Jámě. (thx to L.Staněk). Co nevidět by se v obchodech měly objevit další tři VHS/DVD se zbylými epizodami osmičky a také boxset se všemi šesti VHS/DVD. Pokud byste chtěli tyto tituly vlastnit a nemůžete je sehnat u nás, můžete zkusit britský Amazon. Jinak pokud jsem vás o tom už předtím neinformoval, tak vězte, že v načich obchodech a půjčovnách najdete The Best Of Friends - Volume 3 a 4.

Vhs_8_1.jpg (44655 bytes) Vhs_8_2.jpg (43574 bytes) Vhs_8_3.jpg (5545 bytes)

10.4.2002 - Courteney vtrhne do českých kin i s manželem
Už dlouho jsme v našich kinech neviděli žádný film s některým hercem/herečkou z Přátel. To se ale brzy změní. 9.května totiž má českou premiéru snímek 3000 Miles To Graceland - 3000 mil na útěku. V hlavních rolích se představí Kevin Costner, Kurt Russell, již zmíněná Courteney Cox a také např. její manžel David Arquette nebo Christian Slater. Českým distributorem filmu je společnost Bioscop. Pokud se chcete o tomto filmu dozvědět víc nebo si stáhnout trailer, navštivte oficiální stránky. Zde je několik fotek:

cox-3km01.jpg (35561 bytes) cox-3km02.jpg (32879 bytes) cox-3km03.jpg (20490 bytes)

10.4.2002 - Právě probíhá dabing osmé série
Před pár dny jsem Vás informoval o tom, jak to vypadá s vysíláním osmé série u nás. Zrovna jsem se dozvěděl (thanx to Chewie), že už probíhá dabing epizod osmičky. Samé dobré zprávy :)

7.4.2002 - 8. sezóna na České televizi koncem roku?
Podle nejnovějších informací z České televize by se osmá sezóna Přátel měla začít vysílat  koncem tohoto roku. Nic ale zatím není jisté. Je docela možné, že by ČT mohla začít vysílat osmou řadu po skončení právě běžícícho sitcomu Na jedné lodi, který má pouze jednu sezónu. Je to ovšem málo pravděpodobné. ČT pravděpodobně čeká až se v USA začne vysílat devátá řada. Pak by totiž nemuseli dělat pauzu mezi osmou a devátou řadou u nás a odvysílat je v kuse. Zatím berte všechno s rezervou a sledujte nadále Friends Again, kde se vše včas dovíte :)

31.3.2002 - Matthew Perry a Jennifer Capriati?

capri_perry.jpg (34297 bytes)V současné době se v tenisových kruzích spekuluje o vztahu mezi Matthewem Perrym, představitelem Chandlera v Přátelích, a současnou ženskou světovou jedničkou Jennifer Capriati. Perry byl viděn před dvěma týdny na finále tenisového turnaje v Indian Wells, Kalifornii, a minulý týden se neukryl před fotografy ani na turnaji Nasdaq-100 Open v Miami, Floridě. Tam v hledišti povzbuzoval právě Jennifer Capriati, která prý po vítězství v jednom z prvních kol turnaje mávala právě Matthewovi. Na otázku novinářů ohledně jejího vztahu s Perrym, Jennifer odpověděla, že jsou pouze přátelé. Oba dva se potkali na předávání výročních cen pro tenisové hráče, kde Capriati získala cenu za hráčku uplynulého roku, kterou ji předával Matthew. Tento týden pak byli viděni jak spolu "trénují" viz. foto :) O nějaký vážný vztah zřejmě nepůjde, Jennifer totiž pořád cestuje po světě, aby se účastnila různých turnajů, Matthew pak většinu roku natáčí v Kalifornii, ale kdoví.

31.3.2002 - Bude mít Joey svůj vlastní seriál?
NBC sice už má jistotu, že se Přátelé na podzim vrátí do deváté sezóny, která bude tou poslední, ale už teď si jedna z největších televizních společností dělá starosti s tím, co poběží místo Přátel, jednoho z nejúspěšnějších seriálů v historii. NBC v seriálu totiž našla velkou oporu co se týče sledovanosti. Osmá sezóna, která zrovna běží v USA, se těší velké popularitě. Přátelé porážejí jak pořad Survivor, tak i kolegiální seriál Pohotovost, která dříve neměla konkurenci. Přátelé + Pohotovost jsou pro NBC vždycky jistotu, že zvítězí v čtvrtečním žebříčku sledovanosti, ale co se stane, až Přátelé skončí? NBC musí do hlavního vysílacího času nasadit nový pořad. Prý se uvažuje o tom, že tvůrci vyberou z Přátel jednu postavu a natočí s ní nebo s ním spin-off seriál. To znamená, že např. vyberou-li Joeyho, tak v novém seriálu bude Matt LeBlanc opět hrát postavu Joeyho Tribbianiho, ale nejspíš v novém prostředí a s dalšími novými herci. A právě tou postavou by měl být Joey. Matt LeBlanc totiž jako jediný zatím nemá příliš úspěchů co se týče filmu. Jeho nejlepším počinem zatím byl úspěšný sci-fi film Ztraceni ve vesmíru, ale tím jeho výčet za-zmínku-stojících rolí končí. Taková Lisa Kudrow, Courteney Cox Arquette, Matthew Perry a David Schwimmer mají už několik rolí - hlavních či vedlejších - v úspěšných filmech za sebou a nabídky určitě přijdou. Právě Lisa a David chtěli skončit s Přáteli již dříve, aby se mohli věnovat filmu. Jennifer Aniston už má za sebou taky pár dobrých kousků, ale ta by se do spin-off seriálu nedala. No nicméně do konce Přátel času dost, NBC určitě přijde i na další nápady, zatím si ale pro více zpráv budeme muset počkat. 

15.3.2002 - Selleck by se rád vrátil, herci mluví o deváté sezóně
Na předávání letošního ročníku cen SAG Awards nechyběli hlavní hvězdy Přátel jako Lisa Kudrow a Matthew Perry ani jeden z hostujících herců - Tom Selleck, který v celkem devítí epizodách ztvárnil Moničina ex-přítele Richarda Burka. Selleck přiznal, že by se rád v seriálu zase objevil. "Čekám jen až mě zavolají zpátky. Vím, že mě mají rádi," žertoval Selleck v interview. Matthew Perry a Lisa Kudrow dostávaly hlavně otázky týkající se deváté sezóny. "Je to skvělé, opravdu skvělé. Vrátit se zpět a být v seriálu další sezónu," řekla Lisa a Matthew souhlasil, "Máme z toho velkou radost." Přátelé se na podzim opět vrátí na televizní obrazovky (alespoň v USA, u nás si budeme muset ještě počkat) s finální sezónou. "Není žádným tajemstvím, jak moc jsou Přátelé pro NBC důležití, ale co je na tom ještě lepší, jak moc je tento seriál důležitý pro celou zemi, pro miliony fanoušků, kteří budou moci sledovat jejich oblíbený seriál ještě celý jeden rok," nechal se slyšet Jeff Zucker, president zábávního oddělení NBC. Fakt, že jde jistě o poslední sezónu, dává scénáristům a producentům příležitost vytvořit opravdový závěr populárního sitcomu. Lisa Kudrow doufá v konec, se kterým všichni budou spokojeni, herci, tvůrci a hlavně diváci.

15.3.2002 - Rena Sofer a Alec Baldwin jsou dalšími hosty
Americká herečka a vítězka ceny Emmy, Rena Sofer (na obrázku), známá ze seriálu Merlose Place nebo filmu Traffic:Nadvláda gangů, si zahraje v jednom z květnových dílů Přátel. V epizodě, která ponese název The One With The Cooking Class, si Rena zahraje prodavačku z obchodu s dětským zbožím, které se zalíbí Ross. Dalším na seznamu populárních herců, hostujících v seriálu, je Alec Baldwin. Jeho epizoda se bude vysílat 28.března.

1.3.2002 - Friends opět poráží Survivor
Vypadá to, že stanice NBC opravdu nemá ve čtvrtek večer co se týče sledovanosti konkurenci. Vše začíná ve 20.00 kdy se na obrazovce objevují Přátelé. Přátelé včera opět porazili - tentokrát premiéru nové série - pořad Survivor, u nás známý pod jménem Kdo přežije? Nová řada v USA nese název Survivor: Marquesas. Na poražení Survivoru v sledovanosti měl podíl i nová komedie z NBC Leap of Faith. Poté následoval mírný pokled sledovanosti a NBC ztratila vedoucí místo mezi 21 a 22 hodinou, kdy na programu běží sitcomy Just Shoot Me a Will & Grace. Poté však na řadu ve 22.00 přichází Pohotovost a NBC má pro celý čtvrteční večer vyhráno :)

1.3.2002 - Matthew předával Grammy
Matthew Perry se před pár dny účastnil slavnostního udílení cen Grammy Awards, kde měl tu čest vyhlásit vítěze jedné kategorie a předat mu zlatý gramofónek. Udílení cen kralovala zpěvačka Alicia Keys, která získala 5 ocenění, dále pak skupina U2 a zpěvačka Nelly Furtado.

23.2.2002 - Brad Pitt: "Miluju tě navždy!"brad&jen-party.jpg (18910 bytes) [Stratosféra.cz]
Hollywoodská hvězda Brad Pitt utratil 21.000 dolarů za narozeninovou party pro svou milovanou manželku Jennifer Aniston. Hvězda seriálu Přátelé oslavila v pondělí 4.února 33. narozeniny a málem se rozplakala radostí, když pro ni jako překvapení Brad uspořádal večírek v japonské restauraci Katana. Na seznamu hostů, který Brad sestavil, nechyběl její televizní milenec David Schwimmer a jako překvapení nechal Brad upéct dort, který byl zmenšenou replikou jejich svatebního. Jako přípitek Brad pronesl: "Všechno nejlepší, Jen, jsi moje nejlepší kamarádka, moje duše a ta, s kterou strávím věčnost. Nevím, čím jsem si tě zasloužil. Ale každým dnem děkuji Bohu, že jsi vstoupila do mého života. Miluji tě teď a navždy." Pitt své ženě věnoval platinový náramek s dvěma přívěsky pro štěstí - v jednom byla diamanty orámovaná fotografie páru při jedné z jejich prvních schůzek a na druhém gravírované datum jejího narození a nápis "miluji tě, Brad."

23.2.2002 - Ach ten bluvár!
Občas se opravdu divím, co všechno si bulvární časopisy kvůli své prodejnosti nevymyslí. Tohle mě ale opravdu dostalo jako nic předtím. Internetový "super-bulvár" Star Magazine uveřejnil nedávno zprávu o tom, že osmá sezóna skončí tím, že Rachel (Jennifer Aniston) zemře při porodu svého dítěte, kterého se pak ujmou Monica s Chandlerem. Samozřejmě, že by to nebyl pravý bulvár kdyby tam nestrčili několik vět "z úst producentů", kteří chtějí podle všeho udělat tragický konec seriálu, aby překonali rekord sledovanosti poslední epizody seriálu M*A*S*H a seriálu Dallas. Nakonec to prý ale neudělají, protože by to Jennifer Aniston prý psychicky neunesla, jelikož se snaží s manželem Bradem o to, aby měli dítě, stejně jako David Arquette a Courteney Cox, která před časem podle všeho znovu - již podruhé - potratila (což také může být pouze drb:). Tak doufám, že tyto zprávy nebudete brát moc vážně a akorát se jim zasmějete nebo politujete autory, kteří očividně nemají lepší věci na práci :)

19.2.2002 - Nominace na SAG Awards
Přátelé byli opět nominovaní na ocenění SAG Awards, které se tento rok budou předávat 10. března. Přátelé byli nominovaní v následujících kategoriích:
OUTSTANDING PERFORMANCE BY A FEMALE ACTOR IN A COMEDY SERIES: 
Jennifer Aniston (Friends), Kim Cattrall (Sex and the City), Patricia Heaton (Everybody Loves Raymond), Megan Mullally (Will & Grace), Sarah Jessica Parker (Sex and the City)
OUTSTANDING PERFORMANCE BY AN ENSEMBLE IN A COMEDY SERIES: 
Friends, Everybody Loves Raymond, Frasier, Sex and the City, Will & Grace

19.2.2002 - Schwimmer a Aniston na obálce TV Guide
Tohle je poněkud starší zpráva, ale to snad nevadí. Jennifer Aniston a David Schwimmer se objevili na titulní stránce jednoho z minulých vydání amerického časopisu TV Guide. Uvnitř vydání je pak společný rozhovor o seriálu, osmé sezóně, Rossovi a Rachel atd. Přeložený přepis rozhovoru snad již brzy najdete na Friends Again.

14.2.2002 - Devátá sezóna bude!
NBC oznámila, že chystají natočit devátou sezónu Přátel. Pro všechny fanoušky, kteří se mohli přetrhnout (to myslím vážně!), aby svého cílu - 9. sezóny - dosáhli, je to velmi potěšující. Seriál se stále těší obrovské popularitě a patří každý týden k pěti nejsledovanějším pořadům v USA. Po skončení osmé sezóny si štáb dá obvyklou pauzu a poté se na konci léta začne natáčet devátá sezóna. Co se týče honoráře herců, ten by měl být mezi 800 tisíci a jedním milionem dolarů, zatím se ale nic konkrétního média nedozvěděla.

14.2.2002 - Perry bude hostovat v Ally McBeal
Matthew Petty si zahraje ve dvou epizodách páté szóny seriálu Ally McBeal. Zahraje si samozřejmě roli právníka.

14.2.2002 - Přátelé nemají konkurenci na People's Choice
Je to sice starší zpráva, ale jelikož jsem neměl možnost aktualizovat stránky, tak tedy .... Friends opět vyhráli cenu lidu :) - People's Choice Award jako nejlepší komediální serál roku již potřetí za sebou. Jennifer Aniston obhájila pozici nejoblíbenější televizní herečky z loňska, bohužel se na předávání nemohla dostavit.

13.1.2002 - Už se s Přáteli opět loučíme
V úterý běží na ČT 1 poslední epizoda sedmé sezóny The One With Monica and Chandler's Wedding (Svatba) - druhá část. Najde Ross Chandlera? Stihne Joey svatební obřad včas? Je Monica těhotná? To vše se dozvíte v nadcházející epizodě, kterou se prozatím se seriálem rozloučíme. Vysílání nových dílů - osmé sezóny - v Americe je v současnosti v polovině, takže by ČT měla co nejdříve nové epizody zakoupit, nadabovat a nasadit do vysílání. Zřejmě si ale budeme muset chvíli počkat.

13.1.2002 - Schwimmer má novou přítelkyni
Hollywoodem se šíří drby, že David Schwimmer (Ross) má novou známost. Je jí herčka Tara Ried (Prci, prci, prcičky), která nedávno dala kopačky moderátorovi hudební televize MTV Carsonu Daleymu.