> Friends Again > Hot News

Friends Again

Přístupy od 27.4.2000

rok 2005 - rok 2004 - rok 2003 - rok 2002 - rok 2001 - rok 2000

7.12.2003 Přátelé získali dvě nominace na People's Choice
Tento týden byly vyhlášeny nominace na People's Choice Awards. Přátelé již tradičně byli nominování v kategorii Favorite Television Comedy Series, od roku 2000 seriál v této kategorii vždy vyhrál. Letos bude soupeřit se sitcomy Will & Grace a Raymonda má každý rád. Jennifer Aniston byla nominovaná v kategorii Favorite Female Television Performer spolu s Debrou Messing a Oprah Winfrey. Aniston tuto cenu v uplynulých třech letech vždy získala. Slavnostní předání cen se uskuteční 11.ledna v Pasadena Civic Auditorium, večerem budou provázate Charlie Sheen a Jon Cryer. Vítěze si volí Američané ve veřejném hlasování.

7.12.2003 Mezi filmy pro Sundance Festival je i snímek s Courteney 
Před pár dny vyhlásily pořadatelé filmového Sundance Festivalu snímky, které se budou na této akci od 15.ledna promítat. Festival se bude konat v Park City, ve státě Utah. Návštěvníci také uvidí film "November", v němž si hlavní roli zahrála Courteney Cox Arquette. Seriálová Monica zde ztvárnila roli Sophie Jacobs, fotografku, která se snaží vyrovnat se smrtí svého přítele, jež byl zastřelen. Film režíroval Greg Harrison. Na loňském festivalu měl premiéru kritikou vřele přijatý film The Good Girl s Jennifer Aniston v titulní roli. Více o tomto festivalu najdete na oficiálních stránkách http://www.sundance.org.

7.12.2003 Lisa bude produkovat nový sitcom pro CBSaishatyler.jpg (31196 bytes)
Lisa Kudrow se stane výkonnou producentkou nového komediálního seriálu pro stanici CBS. V hlavní roli diváci uvidí Aishu Tyler (foto), která si zahrála v několika epizodách deváté a desáté série Přátel. Nový seriál byl označen jako komedie z pracovního prostředí laděný do stylu The Mary Tyler Moore Show. Na pilotní epizodě se jako scénaristé budou podílet Bill Martin a Mike Schiff. "V podstatě je to o ženě, která se snaží zachovat si sebeúctu a zdravý rozum moderním pracovním prostředí," říká Martin. Tyler před časem uváděla pořad Talk Soup a po její výrazné roli v seriálu Friends, se mladé nadějné herečce nabídky začly jen hrnout. "Aisha byla první na mém seznamu lidí, se kterými jsem se chtěla pustit do něčeho nového," nechala se slyšet Lisa Kudrow a dodává, "Je skvělá herečka a získala si nejen mojí pozornost." Co se týče Lisy, tak ta se brzy objeví v kinech ve filmu Happy Endings. 

1.12.2003 Aniston přistoupila na dohodu
Druhá soudní pře ohledně publikování fotek Jennifer Aniston nahoře bez je u konce. Seriálová Rachel před časem zažalovala dva časopisy, které tyto snímky otiskly. Jennifer nyní souhlasila s finančním vyrovnáním, čímž se případ uzavře. Francois Navarre zaplatí sto tisíc dolarů a jeho pojišťovna přihodí dalších 450 tisíc jako odškodnění pro Aniston, která Navarreho obvinila z neoprávněného vniknutí na soukromý pozemek. Po vyrovnání byla zveřejněna informace, že Navarre nepořídil fotky sám, ale prodal je italskému agentovi a ten je poskytl tisku. V roce 1999 vyšly fotografie i ve Spojených státech. V prvním sporu proti vydavatelům Jennifer potvrdila, že fotograf vylezl na zeď sousedů a odtamtud ji fotil, když byla na zahradě nahá do půlky těla. Navarre se televizní hvězdě již omluvil za jeho podíl na zveřejnění fotek.

21.11.2003 - Přátelé v Oprah Winfrey Show
Herci seriálu Přátelé byli tento týden hosty moderátorky Oprah Winfrey v její celosvětově populární talk show. Ikdyž dalo by se říct, že Oprah byla hostem Přátel, protože sepciální vydání jejího pořadu se natáčelo ve studiu, kde vzniká seriál Friends. Povídalo se jak v Central Perku, tak v přátelovských bytech. Zde jě několik fotek a také odpovědi na několik otázek, které v pořadu padly.

oprah01.jpg (29481 bytes) oprah02.jpg (29784 bytes) oprah03.jpg (33404 bytes) oprah04.jpg (37274 bytes) oprah05.jpg (36803 bytes)

oprah06.jpg (24563 bytes) oprah07.jpg (25910 bytes) oprah08.jpg (31879 bytes) oprah09.jpg (45352 bytes) oprah10.jpg (34592 bytes)
Photo: Oprah.com

Když se Oprah zeptala, kdo je seriálovým klaunem a s kým je největší legrace, verdikt zněl jasně: Matthew Perry!
Courteney: "Matthew sám o sobě, je nejzábavnějším člověkem od rána do večera. Myslím, že je nejspíš nejvtipnější člověk co jsem kdy poznala."

Matthew je podle Přátel nejvtipnější. Jennifer Aniston je prý zase nejcitlivější ze všech a konec seriálu bude nejemotivnější hlavně pro ni.
Lisa: "Jennifer je jedno velké srdce. Je samý cit a podpora. Dokonce i kdybyste za ní přišli, že jste někoho zabili, tak vám na to řekne: 'Zlatíčko, to není tvoje vina.'

Přátelé připustili, že pro všechny bude konec seriálu velmi citovou záležitostí a poslední týden natáčení bude nejspíš smutný.
Courteney: "Jennifer to asi nerozdýcha. Když jsme začali natáčet první epizodu poslední řady, tak se hned rozbrečela. Bude to nejspíš nejemotivnější týden jaký jsme kdy zažili."
Matthew: "Budeme se navzájem utěšovat. Jennifer bude samý: 'Tohle je moje poslední kobliha během zkoušky' a podobně.

(Pozor! Spoiler!) Postava, kterou hraje Jennifer, Rachel měla od začátku vztah k Rossovi, ikdyž v poslední sezóně se středem jejího zájmu stal spíš Joey. S kým by měla Rachel skončit kdyby to bylo na Jennifer Aniston?
Jennifer: "Asi začnu brečet, když přemýšlím o konci. To je těžká otázka. Myslím si, že všichni již od začátku fandí Rossovi a Rachel."

Oprah měla otázku co se týče vlastních dětí na Courteney, která je vdaná za herce Davida Arquetta.
Oprah: "Až tohle všechno skončí, budete mít vlastní děti?"
Courteney: "Ano, těším se na to. V posledních deseti letech se mi toho tolik přihodilo, vdala jsem se, ztratila jsem otce a naučila se brát život takový, jaký je. Cítím se po tom všem víc dospělá."

Matt bude mít hlavní roli v spin-offu Přátel, který poběží příští podzim, ale zatím je stále oddaný pouze Přátelům.
Matt: "Opravdu si chci užít konec tohodle všeho, než půjdu zase o krok dál. Cítil bych se divně, pracovat již na novém, když jsem toto ještě neuzavřel, byla by to trochu zrada vůči ostatním."

Památných okamžiků v seriálu byly stovky. Pro Přátelé nebylo zrovna jednoduché odpovědět na dotaz, který je jejich oblíbený moment.
Courteney: "Jedna z nejoblíbenějších scén, ve kterých jsem hrála, byla, když jsem žádala Chandlera o ruku."
Matthew: "Souhlasím s Courteney. Ta scéna, kde se rozhodneme, že se vezmeme, je také moje oblíbená."

Oprah si všimla, že pokud nepoloží otázku konkrétnímu herci z Přátel, tak všichni budou čekat na někoho jiného, aby odpověděl. Tato parta je především známá pro své vzájemné přátelství na place i mimo něj. A všichni věří, že jejich dobré vztahy budou pokračovat, ikdyž seriál skončí.

15.11.2003 Parta si vyrazila, významné uznání pro producenty
V pondělí měli herci z Přátel příležitost objevit se na další společenské události, tentokrát velmi významné pro samotný seriál. Jeho producenti - Marta Kauffman, Kevin S. Bright a David Crane - se dočkali významného pocty ze strany Muzea pro rádio a televizi (Museum of Televison and Radio) v Beverly Hills. Mužská část hlavní šestice a Lisa Kudrow byli přítomni slavnostnímu večeru, Aniston a Cox-Arquette se bohužel nezúčastnily. Dotazy přítomných novinářů se týkaly především konce seriálu. "Snažíme se o tom moc nepřemýšlet," řekl Matthew Perry, "ale je to těžké, protože se to rychle blíží." Zatímco Lisa Kudrow by preferovala skromné rozloučení v přítomnosti hlavních herců a producentů, Matt Le Blanc je jiného názoru: "Nejspíš budeme mít velkou party," řekl. LeBlanc se ale úplně loučit nebude, protože s některými současnými kolegy z natáčecího štábu se sejde na natáčení sitcomu Joey, který bude mít premiéru na podzim 2004. Mattova manželka Melissa také čeká jejich prvního potomka. "Pro ní je to už třetí dítě, takže je více v klidu než já," podotkl LeBlanc. Před několika dny uvedla Marta Kauffman v rozhovoru pro Entertainment Tonight, že práce na Friends ji stále baví. Přátelé za dobu vysílání získali 55 nominací na cenu Emmy, z toho 9 za nejlepší komediální seriál, vyhráli jednou, ale jak říká Kauffman, Emmy jsou jeden den v roce, kdyžto pro ní je největším zážitkem sledovat, jak se postavy i herci za tu dobu změnili: "Dívat se na ně, jak dělají velká rozhodnutí, která mají svůj účel. To se v sitcomech moc často nestává, aby postava měla prostor na taková vývoj, u některých až přechod k dospělosti. Myslím si, že bylo velmi zajímavé seldovat Joeyho, jak se za pár posledních let změnil nebo Rachel, která na začátku neuměla ani nalít kafe, se rozhodne být matkou." Následuje několik fotek z předávání: na první fotce producenti, pak David s přítelkyní modelkou Carlou Alapont, Lisa, Matthew a Matt.

tv_radio_honors1.jpg (21521 bytes) tv_radio_honors2.jpg (17240 bytes) tv_radio_honors3.jpg (11961 bytes) tv_radio_honors4.jpg (12674 bytes) tv_radio_honors5.jpg (14343 bytes)

9.11.2003 Danny DeVito další hvězdou v Přátelích
Americký herec Danny DeVito, držitel cen Emmy a Golden Globe, je další z řádky hollywoodských osobností, jež si střihnou epizodní roli v seriálu Friends. DeVito, který je v současné době výkonným producentem seriálu Karen Sisco, si v Přátelích zahraje striptéra a to v jedné z únorových epizod.

4.11.2003 Matthew na galavečeru WTA Tour
O Matthew Perrym je známo, že je velký tenisový fanoušek a že býval jeden z nejlepších kanadských juniorských tenistů. Také je známo, že se z Matthewa a bývalé světové jedničky Jennifer Capriati stali dobří přátelé. Letos ji dokonce chodil podporovat na většinu turnajů hraných na americkém kontinentě. Vážnější vztah zatím oba popírají. Nicméně, do Los Angeles se tento týden sjíždí osm nejlepších hráček uplynulé sezóny, aby si to o trůn tenisové královny pro 2003 rozdaly na prestižním turnaji mystriň. Některé bohužel kvůli zranění nemohly na turnaj nastoupit včetně obou sester Williamsových, které už jsou několik měsíců mimo hru kvůli zraněním. Ženská tenisová organizace (WTA) včera uspořádala galavečer, jehož součástí byla i módní přehlídka kolekce navržené Serenou Williams. Na molu se kromě modelek také procházely nejlepší světové tenistky. Na večírku se mimo mnoha dalších celebrity objevil i Matthew Perry. Většinu večera strávil právě s Jennifer Capriati. Na první fotce spolu se současnou jedničkou Kim Clijsters (vpravo).

perry_wta.jpg (20640 bytes) perry_wta2.jpg (22997 bytes) perry_wta3.jpg (84351 bytes)

27.10.2003 - Courteney je prý opět těhotná
Courteney Cox Arquette je údajně opět těhotná. Na natáčení dalšího vydání pořadu Sharon Osbourne Show, které se bude vysílat 7.listopadu, to prozradil její švagr Alexis Arquette. Podle zdroje přítomného natáčení Alexis ukazoval rodiné album a zastavil se na stránce, kde byla fotka Courteney: "Mám pro vás malé tajemství. Oni sice nevědí, že to řeknu, ale včera večer jsem mluvil s Courteney a ona mi to pověděla. Dámy a pánové, držte jí palce, je opět těhotná!" Hvězda Přátel v minulosti totiž dvakrát na začátku těhotenství potratila. Celým Hollywoodem se tato zpráva rozšířila rychlostí světla. "Nic vám k tomu nemůžu říct. Pokud čekají dítě a budou připraveni to oznámit, tak to udělají," uvedla Cindy Guagenti, mluvčí slaveného páru.

22.10.2003 - Arquettovi budou moderovat vlastní pořad
Hvězda Přátel Courteney Cox Arquette a její manžel David Arquette, za kterého se vdala v roce 1999, budou mít na kabelové televizi v USA svůj vlastní pořad "Mix It Up!" Courteney s Davidem v něm budou radit lidem, jak si zařídit jejich domov. Především půjde o páry (novomanželské dvojice, spolubydlící, matky s dcerami atp.), kterým budou pomáhat s kombinováním nábytku a doplňků každého z dvojice tak, aby si zařídili harmonické prostředí k životu, které se bude oboum líbit. Courteney říká, že ona i David mají každý jiný styl, a proto se museli přizpůsobit věcem toho druhého a zařídit si domov, aby jim to vyhovovalo. "Když se David ke mně přistěhoval, tak jsem musela všechny jeho věci zakomponovat do svého domu, dokonce i ty, které se mi zdály trochu šílené. Moje matka tomu nemohla věřit," směje se Courteney. "Lidé za námi chodí, že mají problém se zařizováním domu, a tak jdeme za nimi, snažíme se jim pomoct a vnést do toho také trochu zábavy," popisuje nový pořad David. Přestože je v americké televizi spousta podobných pořadů, Courteney věří, že Mix It Up zaujme. "Při sledování se diváci také zasmějí a hudební doprovod je také skvělý," zdůvodňuje herečka, která je známá svou zálibou v interiérech. Arquettovi budou tuto show také produkovat; premiéru si odbyjí již dneska na kabelové televizi WE Channel.

22.10. 2003 Brad a Jennifer budou produkovat film
Brad Pitt a Jennifer si nedávno založili vlastní produkční společnost za podpory Warner Bros., která nese název Plan B Prods. Hollywodský pár číslo jedna se chystá produkovat film na námět memoárů spisovatelky Mariane Pearl - A Mighty Heart: The Brave Life and Death of My Husband Danny Pearl, ve které autorka píše o únosu a vraždě jejího manžela-žurnalisty v Pakistánu.

29.9. 2003 Aniston spěchá
Podle The New York Post je Jennifer Aniston zodpovědná za rychlé tempo natáčení poslední sezóny Přátel. Seriálová Rachel totiž chce založit rodinu se svým manželem Bradem Pittem a kvůli pořadu to pořád musí odkládat. Každý týden se natáčejí dvě epizody (v předešlích letech to byla jedna epizoda týdně), tak aby se v lednu mohlo s natáčením skončit. A ještě jedna zpráva týkající se Jennifer. Na serveru ebay.com se nyní draží její šaty z předávání cen Emmy, částka zatím dosáhla výše přes čtyři a půl milionů dolarů. Draží se také šaty Courteney Cox Arquette, které měla na letošních Zlatých Glóbech.

30.9. 2003 Přátelé na obálkách

29.9. 2003 News, news, news...
Letos sice žádnou hlavní cenu nezískali, ali i tak Přátelé na předávání cen Emmy oslňovali, především krásné přítelkyně Jennifer Aniston a Courteney Cox Arquette (viz foto). Lisa Kudrow jako jediná letos na předávání chyběla. Matt LeBlanc se ukázal se svou manželkou, se kterou údajně čekají první společné dítě. Seriál jednu cenu Emmy přeci jen získal o týden dřív a tu obdržela Cristina Applegate za roli sestry Rachel Amy. Co víc, Cristina by se ještě jednou měla v Přátelích objevit a to v jedné z listopadových epizod desáté sezóny. V třetí epizodě desáté sezóny opět uvidíme také Giovanniho Ribbisiho v roli Phoebina bratra Franka. Nyní o Davidu Schwimmerovi. Ten podepsal s NBC smlouvu o další spolupráci, která mj. zahrnuje režii pořadů této stanice, účastnění se různých projektů NBC a práce na vlastních Schwimmerových projektech. David také se svou divadelní společností buduje nové divadlo v Chicagu. Také by prý rád režíroval pár dílů spin-offu Přátel, který ponese název "Joey" - jak už asi víte, půjde o seriál volně navazující na Přátelé, kde ale uvidíme pouze Matta LeBlanca jako Joeyho. Courteney Cox Arquette se nechala slyšet, že by neměla nic proti hostování v tomto sitcomu. Ten by měl premiéru příští rok na podzim. Nezapomeňte také, že česká premiéra bláznivé komedie Božský Bruce (Bruce Almighty), ve které hlavní role ztvárnili Jim Carry, Jennifer Aniston, Morgan Freeman a Catherine Bell je naplánovaná na 16.října!

2003emmys_aniston.jpg (44506 bytes) 2003emmys_cox.jpg (40437 bytes)

lisa_jayleno_0903.jpg (10244 bytes)29.9. 2003 Lisa Kudrow v pořadu Jaye Lena
Lisa Kudrow byla minulý týden hostem Jaye Lena. Mimojiné se bavili o Lisině dovolené, kterou strávila s manželem a synem ve Francii, také o jejím novém filmu a samozřejmě že i o Přátelích. Seriálová Phoebe řekla, že je všem líto, že seriál se blíží k závěru, ale že zbývá ještě dost času do poslední epizody; o ději seriálu toho samozřejmě moc neřekla. (Foto: Friends Café)

jen-oprah.jpg (28642 bytes)20.5.2003 - Jennifer v Oprah
Jennifer Aniston byla 15.května hostem v show Oprah Winfrey, společně s Jimem Carreym propagovali svůj nový společný film Bruce Almighty, který má americkou premiéru 23.května. Jde o příběh muže, který se naštve na Boha, protože mu v životě nic nevychází tak, jak by si představoval. Bůh (Morgan Freeman) mu pak dá všechny jeho schopnosti. Jennifer hraje Carreyho přítelkyni a z celého natáčení byla nadšená: "Doufám, že se diváci budou skvěle bavit. Myslím, že se budou opravdu hodně smát." (Foto: Friends Café)

wholetenyards.jpg (63717 bytes) 20.5.2003 - The Whole Ten Yards
Na podzim, přesněji 17.října 2003, by v amerických kinech měla mít premiéru komedie The Whole Ten Yards. Jde o pokračování filmu Můj soused zabiják (The Whole Nine Yards) s Brucem Willisem a Matthew Perrym v hlavních rolích. V druhém dílu by se měla také znovu objevit Amanda Peet. Film se natáčel v Los Angeles, zatímco první vznikl převážně v Torontu. Matthew Perry také hostoval v několika nových epizodách seriálu Západní křídlo.

20.5.2003 - Jennifer na obálce Bazaaru
Jennifer Aniston je na titulní stránce květnového amerického vydání časopisu Harper's Bazaar.

20.5.2003 - Desátá sezóna a peníze
Stanice NBC oznámila, že desátá řada Přátel přijde na 180 miliónů dolarů. Cena za výrobu jedné epizody v sezóně 2003-04 bude deset miliónů dolarů, dílů tentokrát bude "jen" osmnáct" oproti obvyklým čtyřiadvaceti. Pokud ale NBC dostane to, co chce, během jedné noci se jí vrátí 70 procent ze všech výdajů za desátou sezónu. Jde o finále celého seriálu, kterým prý bude dvouhodinová (!) epizoda - stopáž včetně reklamy. Podle The Hollywood Reporter si NBC plánuje, že bude požadovat dva milióny dolarů za třicetisekundový reklamní spot během finále Přátel. Když si vezmeme, že z běžné třicetiminutové epizody tvoří reklamu osm minut, to znamená, že zisk by měl být mezi 120 až 130 milióny dolarů. Normálně stojí třicetisekundový spot půl miliónu dolarů. Navíc, NBC chystá před závěrem seriálu různé upoutávky, odpočítávání do konce seriálu nebo ankety pro diváky (např. o nejoblíbenější epizodu Přátel). Každou z nich by pak měla sponzorovat nějaká firma, což znamená další nemalé částky ve prospěch NBC. (Zdroj: Zap2it.com)

13.5.2003 - Jennifer, Brad a Courteney

Jennifer Aniston, Brad Pitt a Courteney Cox Arquette pózují pro fotografy při příchodu na galavečer Project A.L.S. 'Friends Finding A Cure' v Beverly Hills, Kalifornii.

13.5.2003 - Jennifer navrhla podprsenku
Jennifer Aniston byla jednou z více jak čtyřiceti celebrit, které navrhli své vlastní podprsenky a to za účelem pomoci výzkumu rakoviny prsu. Podprsenky budou vydraženy v aukci a výtěžek poputuje na konto losangeleských center USC/Norris a UCLA Jonsson, která se tímto výzkumem zabývají. Vlevo je znázorněna ruka Brada Pitta a napravo ruka Jennifer.

matt-wedding.jpg (14857 bytes)13.5.2003 - LeBlanc se oženil
Matt LeBlanc se oženil se svou dlouholetou přítelkyní - modelkou Melissou McKnight, svatba proběhla na Hawaii (viz foto). Matt se tak stal otčímem dvou Melissiných dětí a prohlásil, že plánují další potomky. LeBlanc je prvním z mužské části Přátel, kdo se oženil. Byla podepsána i předmanželská smlouva.

12.2.2003 - Zlatý Globus pro Jennifer
Jak skončila loňský rok, tak stejně začala ten letošní. Jennifer Aniston pokračuje ve sbírání prestižních ocenění a po People's Choice nebo Emmy si z letošního předávání Golden Globes odnesla cenu v kategorii Best Performance by an Actress in a Television Series. Bohužel Přátelé neproměnili nominaci na nejlepší komediální seriál ve vítězství, nicméně všichni se při předávání skvěle bavili a to možná i proto, že letos zde byla celá parta:

03globes_aniston1.jpg (17627 bytes) 03globes_aniston2.jpg (40686 bytes) 03globes_cox1.jpg (12264 bytes) 03globes_cox2.jpg (38358 bytes)

03globes_kudrow.jpg (34744 bytes) 03globes_matt.jpg (34159 bytes) 03globes_matthew.jpg (28280 bytes) 03globes_schwimmer.jpg (12143 bytes)

12.2.2003 - Desátá sezóna bude, celovečerní film možná také
V poslední době se hodně mluví o přenesení seriálu Přátelé na velká plátna kin. V případě, že film vznikne, bude se na něm podílet všech šest hlavních protagonistů. Díky tomu, že tvůrci nebudou omezeni americkou televizní cenzurou, se v celovečerní verzi Přátel divací dočkají více sexu a nahoty :) To by mělo být jedno z největších lákadel filmu. Zdroj dále uvadí, že honorář každého z šestičlenné party bude devět miliónů dolarů, celkem tedy 54 miliońů! Navíc budou mít herci procentuální zisky z výdělku filmu a jelikož zřejmě půjde o velký hit, tak si Aniston, Cox-Arquette, Kudrow, LeBlanc, Perry a Schwimmer zřejmě přijdou na velké bohatství. Zatímco se ale o filmu pouze spekuluje, herci už podepsali smlouvy na desátou sezónu, která by měla být o něco kratší - bude obsahovat "pouze" osmnáct epizod oproti obvyklým 24 a platy herců by měly být zhruba 1 milión dolarů pro každého za jednu epizodu.

12.2.2003 - Courteney v reklamě na Coca-Colu
courteney-coke.jpg (191428 bytes)Courteney Cox-Arquette, herečka Penelope Cruz a americká zpěvačka Mya jsou novými tvářemi reklam společnosti Coca-Cola. Výrobce nápojů z Atlanty se podle osvědčené reklamní kampaně konkurenta PepsiCo také rozhodl pro sérii reklamních spotů s mladými a populárními celebritami. Zatímco nejnovější tváří propagující Pepsi colu je zpěvačka Beyoncé Knowles, Coca-Cola zvolila tři výše uvedené hvězdy a jednou z nich je Monica z Přátel Courteney Cox-Arquette, která v reklamě nalévá svému manželovi Davidu Arquettovi celosvětově známý nápoj (viz. foto). Nebylo by od věci, kdyby se tyto reklamy objevily i na našich obrazovkách.