> Friends Again > Hot News

Friends Again

Přístupy od 27.4.2000

rok 2005 - rok 2004 - rok 2003 - rok 2002 - rok 2001 - rok 2000

13.12.2004 Lisa Kudrow podepsala smlouvu na nový sitcom
Lisa Kudrow podepsala smlouvu na nový sitcom pro kabelovou televizi HBO. O tomto seriálu s názvem "Comeback" již padla zmínka v Hot News před pár měsíci. Kudrow bude sitcom produkovat a zároveň v něm hrát hlavní roli herečky, která se snaží o návrat na výsluní. HBO si zatím objednalo čtrnáct epizod a spolu s dalším producentem Michaelem Patrickem Kingem už mají sepsaný pilotní díl. Datum premiéry zatím nebylo oznámeno. A ještě jedna zprávička o představitelce Phoebe. Lisin nový film "Happy Endings" bude mít světovou premiéru na Sundance Festivalu, který se koná v lednu v Park City v Ohiu.

13.12.2004 Lucy Liu první hvězdou v seriálu Joey
Americká herečka Lucy Liu (Charlieho andílci, Kill Bill) bude první filmovou hvězdou, která si střihne několikaepizodovou roli v sitcomu Joey. Představitelka Ling ze seriálu Ally McBeal si zahraje ve dvou dílech zahraje televizní produkční pořadu, ve kterém Joey získá roli. Bude to jeden z několika málo hereččiných návratů na televizní obrazovku po několika úspěšných filmových počinech. Lucy se s LeBlancem setkala právě v obou dílech Charlieho andílků, kde Matt hrál jejího přítele. Když už jsme u Joeyho, tak Matt také byl nominován na People's Choice Award za jeho roli v novém sitcomu.

13.12.2004 Poslední episoda na ČT den před Silvestrem + Chaty s dabéry
Česká televize nebude čekat na první lednový týden se závěrečným dvoudílem seriálu Přátele. Ve středu 29. prosince poběží 1016 Večírek na rozloučenou a hned ve čtvrtek 30. prosince se diváci dočkají finále populráního sitcomu, ale v jiném vysílacím čase a to od 22.00 hodin. Česká televize také na svých strankách pořádá chaty s dabéry Přátel. Dva již proběhly a sice s Petrem Rychlým (tady) a Danielem Rousem (tady). Další, tentokrát s dabérkou Rachel Miriam Chytilovou je na plánu 14. prosince od 14.00 hodin. Již teď můžete pokládat své otázky na této stránce.

22.9.2004 Aniston a LeBlanc na předávání cen Emmy
Na letošním udílení televizních cen Emmy se objevila Jennifer Aniston s manželem Bradem Pittem a také Matt LeBlanc se svou manželkou Mellisou McKnight. Oba herci byli nominovaní za své role v Přátelích, seriál se však nakonec nedočkal vítězství ani v jedné z kategorií, ve kterých měl nominaci. Přáteli na svém kontě už mají jednu Emmy za nejlepší komediální seriál a to z roku 2002, kdy si také Jennifer Aniston odnesla cenu za nejlepší herečku v hlavní roli v komediálním seriálu. V roce 1998 to zas byla Lisa Kudrow, která se dočkala vítězství v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli v komediálním seriálu - tenkrát si herci z Přátel přáli být nominovaní pouze ve vedlejších kategoriích. David Schwimmer, Matthew Perry a Matt LeBlanc sice nominovaní byli, ale ani jednomu z nich se cenu nepodařilo získat. Za hostování v Přátelích Emmy vyhrála Christina Applegate za roli Amy Green či Bruce Willis za roli Paula Stevense. Zde je několik fotek z červeného koberce:

Emmy04_Jennifer.jpg (19893 bytes) Emmy04_Jen_Brad.jpg (22893 bytes) Emmy04_Jen_Brad_2.jpg (19704 bytes) Emmy04_Matt_Melissa.jpg (18745 bytes)

22.9.2004 Podrobnosti k vysílání desáté řady na ČT
Mám pro vás několik informací k vysílání finální desáté série Přátel na České televizi. Zaprvé už jsem sehnal seznam všech českých podtitulů epizod desítky, který najdete na stránce desáté sezony. Zadruhé: ČT nebude vysílat pořad pořad The One Before The Last One: The 10 Years of Friends, který NBC uvedla před posledním dílem a který obsahuje památné scény, různé sestřihy či interview s herci. Důvod je jednoduchý: tento pořad byl určen pouze pro diváky v USA a společnost Warner Bros. ho k prodeji nenabízí. No a poslední a pozitivní zpráva se týká závěrečného dílu, jehož český název zní "Poslední episoda". Česká televize tento dvojdíl odvysílá v celku a bude dlouhý plných 45 minut, tedy stejně jako v USA.

(Díky za informace patří L.Kadlecovi z České televize)

22.9.2004 Courteney a Lisa budou spolupracovat s HBO
Lisa Kudrow a Courteney Cox Arquette se co nevidět vrhnou na nové projekty, obě ve spolupráci s HBO. Kudrow si zahraje v novém komediálním seriálu "Comeback" o sitcomové herečce, která kdysi bývalá populární a úspěšná, a nyní se snaží opět nastartovat svoji kariéru. Kudrow bude na scénáři a pilotní epizodě spolupracovat s výkonným producentem seriálu Sex ve městě Michaelem Patrickem Kingem. HBO se bude snažit co nejlépe vyplnit mezeru v programu, ktera nastala právě po skončení Sexu ve městě a doufá, že hvězda Přátel jim k tomu dopomůže. Úvodní epizoda by se měla natáčet příští měsíc. Courteney Cox Arquette zrovna jedná s HBO o roli v drama seriálu Rehab, kde by si měla zahrát herečku - vyléčenou alkoholičku, která se snaží vrátit na výsluní ve své branži. Projekt je v rukou Nicka Cassavettese a Courteney spolu s manželem Davidem by také měli být výkonnými producenty. Jejich společnost Coquette také pracuje na dvou pořadech pro stanici FOX a sice na drama seriálu Dirt a komedii Midnightly News.

19.9.2004 Seriál Joey už má premiéru za sebou
Spin-off "Joey" s Mattem LeBlancem v hlavní roli se minulý týden představil americkým divákům svým pilotním dílem. Na první epizodu se dívalo přibližně 18,6 milionů lidí, což je méně než sledovanost jakékoliv epizody desáté řady Přátel. I tak je NBC premiérou potěšena, "Joey" se totiž stal nejsledovanějším pořadem týdne a nejvíce sledovaným nesportovním pořadem od května, zvítězil u věkové kategorie 18-49 a stal se také nejúspěšnější primetime premiérou za posledních osm let.

19.9.2004 Schwimmer bude režírovat celovečerní film
David Schwimmer se ujme režie nezávislého celovečerního filmu s názvem "Run, Fat Boy, Run", jehož se scénář se mi prý velmi zalíbil. Děj se bude točit kolem kluka s nadváhou, který se rozhodne běžet New York maraton, aby upoutal pozornost milované dívky. "Dlouho jsem čekal na správnou komedii, abych ji režíroval, a jsem rád, že se to podařilo," říká Schwimmer, který zatím režíroval deset epizod Přátel a má se podílet také na režii seriálu Joey. Scénář k filmu "Run, Fat Boy, Run" napsal Micheal Ian Black a Schwimmer ho natočí pro společnost Gold Circle Films.

courteney_baby.jpg (24877 bytes)27.6.2004 Courteney je maminka!
Courteney Cox Arquette a jejímu manželovi Davidu Arquettovi se 13.června narodila v Los Angeles dcera, které dali jméno Coco Riley Arquette. První foto (vpravo) poskytla novopečená maminka v pondělí časopisu People. Courteney se po Lise Kudrow a Mattu LeBlancovi stala v pořadí třetí z party Přátel, která se dočkala potomka. Štastní manželé také zakládají společnou produkční společnost "Coquette" a už uzavřeli smlouvu o spolupráci na několika projektech s Warner Bros. Arquettovi již druhým rokem produkují show Mix It Up na Women's Entertainment Channel.

27.6.2004 Schwimmer mužem roku
Davidem Schwimmer byl britským vydáním časopisu Glamour zvolen Mužem roku v prvním ročníku této ankety. Cena mu byla předána na galavečeru v Londýně, kde se David údajně zapletl s Rachel Stevens (třetí foto), ex-zpěvačkou skupiny S Club, se kterou pak strávil celý večer.

schwimmer_glamour1.jpg (30080 bytes) schwimmer_glamour2.jpg (18409 bytes) schwimmer_glamour3.jpg (35174 bytes)

27.6.2004 Joey sklidil úspěch
Pilot seriálu Joey, který byl před pár týdny promítán na výroční presentaci NBC v New Yorku, se dočkal kladných ohlasů u kritiky. "Nenavazujeme úplně na Přátelé, je to úplně nový sitcom, který se divákům bude líbit," řekl Kevin Reilly, president oddělení zábavních pořadů v NBC. Jediným problémem byla postava Joeyho sousedky, kterou si měla zahrát Ashley Scott. Její výkon v pilotní epizodě se však přítomným moc nelíbil, a tak tvůrci budou muset za ni najít náhradu a scény s její postavou znovu natočit. Už teď se dokonce vedou spory o práva na Joeyho a to konkrétně ve Velké Británii. Tam se mezi sebou přou Channel 4, který vysílal Přátele, Channel 5 a BSkyB. Nabídky za vysílací práva již přesáhly jeden milion dolarů za epizodu.

14.5.2004 - Jennifer s Bradem v Cannes
Jennifer Aniston přijela s manželem Bradem Pittem na filmový festival v Cannes, kde Pitt uvedl svůj nový velkofilm "Trója". Zde je několik fotek:

aniston_cannes.jpg (20865 bytes) aniston_cannes_2.jpg (17050 bytes) aniston_cannes_3.jpg (18968 bytes)

14.5.2004 - Finále vidělo přes 50 miliónu diváků
Finální epizoda Přátel zajistila stanici NBC nejlepší sledovanost za uplynulé dva roky. Na poslední díl se ve Spojených státech dívalo 52,5 miliónů diváků, což byl nejsledovanější pořad týdne a také nejúspěšnější zábavný pořad od finále Seinfelda před šesti lety. Závěrečný díl Přátel se zařadil na čtvrté místo nejúspěšnějších finálových epizod v televizní historii za seriály MASH (106 miliónů), Na zdraví (80,4 miliónů) a Seinfeld (76,3 miliónů). NBC vyhrálo sledovanost také díky hodinovému pořadu The One Before The Last Night: 10 Years Of Friends, který obsahoval nejlepší momenty z desetileté historie seriálu. 

13.4.2004 Premiéra filmu Můj soused zabiják 2
V Los Angeles mělo 7. dubna premiéru pokračování úspěšné komedie Můj soused zabiják. Originální názevy jedničky byl The Whole Nine Yeards, zatímco dvojky The Whole Ten Yeards. Český název se měnit nebude. V tuzemských kinech bude film uveden 26. srpna, tedy ne zrovna brzo. Na premiéře nechyběli představitelé hlavních rolí a sice Bruce Willis, Matthew Perry a Amanda Peet. S Matthewem přišla i jeho přítelkyně Rachel Dunn (foto 2). Chcete-li si stáhnout trailer, tak navštivte oficiální stránku filmu. Zde je několik fotek:

perry_twty_prem01.jpg (22144 bytes) perry_twty_prem02.jpg (17424 bytes) perry_twty_prem03.jpg (25819 bytes) perry_twty_prem04.jpg (16453 bytes)

13.4.2004 Nejoblíbenější divácké epizody
Minulý týden byla na NBC odvysílána poslední epizoda ze série šesti nejoblíbenějších dílů zvolených samotnými fanoušky na stránkách Aol.com. Zde je přehled epizod a jejich přesné pořadí:

1. Domácí video (214) 2. Rossovo odhalení (207) 3. Rossovo utrpení (302)
4. Všichni už všechno vědí (514) 5. Pomluvy (809) 6. Nabídka k sňatku II (624)

1.4.2004 Lisa se možná vrhne na další sitcom
Lisa Kudrow možná ztvární jednu z hlavních rolí (psychiatričku) v novém sitcomu "My 11:30" Paula Resiera, tvůrce a herce ze seriálu Jsem do tebe blázen. Právě v tomto úspěšném pořadu odstartovala herecká dráha Lisy, zahrála si zde praštěnou servírku Ursulu, která později byla námětem na postavu Phoebe v Přátelích. Hlavní mužskou roli by měl ztvárnit Jeff Goldblum - zahraje si úspěšného podnikatele.

1.4.2004 Jennifer čeká další filmový projekt
Jennifer Aniston o práci nemá rozhodně nouzi. Seriálová Rachel nejdřív oznámila, že bude hrát v zatím nepojmenovaném filmu studia Warner Bros. Dále bude účinkovat ve snímku "Diary" a před pár dny se objevila zpráva, že se Jennifer vrhne na další projekt a to remake britského filmu Gambit z roku 1966, ve kterém účinkovali Michael Cane a Shirley McLaine.

1.4.2004 - Další hlavní role sitcomu Joey obsazeny
V minulých dnech byly obsazeny další dvě hlavní role sitcomu Joey. Drea de Matteo, hvězda seriálu "Rodina Sopranů", si zahraje Joeyho starší sestru Ginu, kadeřnici a svobodnou matku. Roli jejího syna Michaela získal pětadvacetiletý herec Paulo Costanzo, kterého jste si mohli všimnout v komediích "Road Trip" a "40 dní a 40 nocí."

Drea de Matteo Paulo Costanzo

14.3.2004 Jennifer chystá další film
Podle magazínu Variety Jennifer Aniston bude účinkovat v novém filmu "Diary", který bude pojdnávat o ženě, jejíž osobní deník byl odcizen a následně použit proti ní. Těžko říct, zda je Jennifer, která nedávno oslavila 34. narozeniny, již na vrcholu své kariéry, jisté ale je, že její hvězda strmě stoupá vzhůru. Daří se jí vše, na co sáhne. Její poslední film Riskni to s Polly zatím vydělal jenom ve Spojených státech téměř 90 milionů dolarů. Loni ji časopis Forbes vyhlásil nejvlivnější celebritou v zemi. Podle Forbesu si v roce 2002 Aniston přišla na zhruba 35 milionů dolarů.

Foto: Jennifer na předávání Independent Spirit Awards 28.února 2004. Jednu cenu také předávala.

14.3.2004 Friends... 'Till The End + Vysílání Přátel v USA
Na jaře vychází oficiální knížka Friends... 'Till The End, které mimojiné bude obsahovat spoustu informací od první do poslední epizody. Na 228 stránkách najdou fanoušci více než dvě stovky fotografií včetně těch ze zákulisí a z poslední epizody, dále pak rozhovory s herci a tvůrci seriálu, přehled známých osobností, které v Přátelích účinkovaly a spoustu dalšího. Níže je přední a zadní stránka knihy. Jinak co se týče vysílání Přátel, NBC pokračuje v přehledu nejoblíbenějších dílů podle hlasování na internetu. Šestou nejlepší podle díváků byla druhá část dvoudílu Nabídka k sňatku (624) z šesté sezóny. Na pátem místě se umístil díl osmé řady Pomluvy (809), ve kterém si zahrál Brad Pitt. Tento týden se vysílá čtvrtá nejoblíbenější epizoda a to Všichni už všechno vědí (514) z páté série. Premiéra desáté řady bude pokračovat až 22.dubna.

1.3.2004 Riskni to s Polly
Riskni to s Polly. Přesně tak zní český název nového filmu s Jennifer Aniston a Benem Stillerem. Premiéra je naplánovaná na 1. dubna. A když už jsme u Polly a Jennifer, tak tu pro vás mám několik fotek z londýnské premiéry filmu. No a aby toho nebylo málo, tak ještě Jennifer na titulní stránce amerického vydání filmového časopisu Premiere a fotky, které se v něm objevily.

polly_londprem04a.jpg (17811 bytes) polly_londprem04b.jpg (11282 bytes) polly_londprem04c.jpg (13744 bytes) aniston_premierecover.jpg (180355 bytes)

aniston_premiere04a.jpg (19624 bytes) aniston_premiere04b.jpg (21640 bytes) aniston_premiere04c.jpg (17463 bytes)

(Premier cover - friendsforyou.net)

1.3.2004 Interview s Přáteli v Entertainment Weekly
V interview pro časopis Entertainment Weekly se téměř celá parta shodla na tom, že se nehodlají pouštět do žádného Friends speciálu po roce či po letech a popřeli tak spekulace o tom, že NBC plánuje speciální "reunion-show". Všechny "přítelkyně" spolu s Matthewem Perym a Davidem Schwimmerem jednoznačně říkají ne, pouze Matt LeBlanc se nechal slyšet, že kdyby do toho šli ostatní, tak on zřejmě také. Celé interview (v angličtině) si můžete přečíst zde.

18.2.2004 ČT uvede desátou řadou na podzim
Podle posledních zpráv Česká televize začne vysílat desátou řadu seriálu Přátelé v září. Současně ČT bude celý seriál reprízovat. V již obvyklém vysílacím čase budou běžet reprízy a desítku
uvidíme nejspíš v jiný den a jiný čas, možná i více epizod týdně!!!

18.2.2004 Londýnská premiéra Along Came Polly
Jennifer Aniston pokračuje ve svém výletu po Evropě. Po Římě a Berlíně se přemístila na den do Paříže a dneska už byla v Londýně, kde se večer koná britská premiéra jejího filmu Along Came Polly. Samozřejmě, že pro Vás mám fotky,
první tři jsou z Paříže a další tři z Londýna. Určitě mi dáte za pravdu, že Jennifer je stále víc a víc okouzlující!

aniston_paris04a.jpg (46404 bytes) aniston_paris04b.jpg (37206 bytes) aniston_paris04c.jpg (44506 bytes) aniston_london04a.jpg (14494 bytes) aniston_london04b.jpg (13844 bytes) aniston_london04c.jpg (25830 bytes)

18.2.2004 Courteney ukázala bříško
Courteney Cox Arquette se s manželem Davidem Arquettem objevila před několika dny na veřejnosti a všem předvedla své rychle rostoucí bříško. Stalo se tak na party v Beverly Hills, která se konala ku příležitosti vydání DVD pořadu "H.R. Pufnstuf."

cox_arquette_feb04a.jpg (30993 bytes) cox_arquette_feb04b.jpg (36153 bytes)

17.2.2004 - Vysílání desáté řady na ČT odloženo
Česká televize měla po skončení deváté řady hned navázat poslední - desátou - sérií Přátel. Alespoň tak se psalo v mailu, který jsem z ČT dostal. Nakonec je ale všechno jinak. Po deváté sérii se desítky nedočkáme, zato ČT začne reprízovat celý seriál od začátku!!! Tak stojí v mailu, který jsem od zdroje v ČT obdržel:

Dobrý den, dle posledních informací, desátá řada seriálu Přátelé nebude navazovat na devátou z důvodů, že v USA pozastavili vysílání. Proto ČT začne prozatím reprízovat tento seriál od první řady až po devátou a teprve pak naváže řadou desátou. (Hana Jelínková > Kontakt s diváky)
Nejde s určitostí říct, zda budou vysílat celý seriál od začátku a až poté desátou sezónu, nebo jestli desítka bude "vsunuta" mezi reprízy. Uvidíme...

17.2.2004 - Matt LeBlanc je otcem
Matt LeBlanc se před několik dny stal šťastným otcem. Jeho manželce Melisse se 8.února narodila dcera, které rodiče dali jméno Marina. Matt a Melissa se vzali loni v květnu na Hawaii po více než pětileté známosti. Melissa má dvě děti z prvního manželství, zatímco LeBlanc se raduje z prvního potomka. Matt se stal druhým rodičem z party Přátel. Lisa Kudrow má pětiletého syna Juliana, Courteney Cox Arquette je těhotná. 

17.2.2004 - Nové pracovní projekty herců Přátel
Natáčení Přátel skončilo, a tak si herci ze seriálu musí hledat nová zaměstnání. Matt LeBlanc zůstává s tvůrci a bude točit první díly svého sitcomu "Joey". Jennifer Aniston se s největší pravděpodobností nebude vracet do televize a soustředí se na celovečerní filmy, její hollywoodská hvězda ještě není tak jasná, ale s každým filmem září čím dál víc. Pojd'me se tedy podívat na každého herce zvlášť, co nového připravují a jaké má kdo vyhlídky do budoucna:

Jennifer Aniston: Po úspěchu filmu "Along Came Polly", který se po prvním víkendu umístil na vrcholu žebříčku návštěvnosti s tržbou 27 milionů dolarů, a loňském trháku Božský Bruce má Jennifer zaděláno na slibnou filmovou kariéru. U kritiky zabodovala v nezávislých snímcích "Office Space" a "The Good Girl", a v současnosti připravuje ve spolupráci s Warner Bros. film o ženě (Aniston), která zjistí, že její údalosti z její rodiny posloužily jako námět pro knihu a film Absolvent. Co by ale Jennifer mohlo zbrzdit je fakt, že úspěch doposud zaznamenávala převážně v romantických komediích, takže by to možná chtělo rozšířit obzory i do jiných žánrů.
Lisa Kudrow: Lisa by se rychle mohla prosadit v komediích nebo dramatech, stačí jen chytit ten správný vlak. Navíc, letos do kin vejdou její dva nové filmy a to "Happy Endings" a "Living and Breathing." Navíc jedná s UPN o produkci nového seriálu Beck and Call. Lisa však doposud vždy hrála tak trochu druhé housle a je otázkou, stejně jako u Aniston, zda by utáhla velký film sama.
Matthew Perry: Jeho největším úspěchem byla bezpochyby komedie Můj soused zabiják, jejíž pokračování půjde do kin tento rok. Dalším jeho počinem je nezávislý snímek Fever. Dost možné je, že se Matthew opět objeví v seriálu Západní křídlo. Pro jeho filmovou dráhu by to chtělo hlavní roli ve velkém filmu.
Courteney Cox Arquette: Loni rozjela s manželem Davidem Arquettem pořad "Mix It Up". Do kina vejdou její dva nové snímky a to "Caught in the Act" a "November." V následujících měsících se nejspíš bude soustředit především na miminko, které čeká.
David Schwimmer: David má za sebou již dvacet filmů, mezi ty poslední patří např. nezávislý Duane Hopwood. Připravuje nová komediální seriál pro NBC - Home and Hardware v hlavní roli s Alyson Hannigan. Měl by se také podílet na režii seriálu "Joey." Jako herec se však mimo televizní role nikdy moc neprosadil.
Matt LeBlanc: Matt si zahraje opět Joeyho Tribbianiho v spin-offu Přátel nazvaném prostě "Joey." Rozhodnutí NBC točit tento sitcom měla již od začátku spoustu negativních ohlasů. LeBlanc měl velice málo filmových úspěchů, a tak se není čemu divit, že se rozhodl ve své roli Joeyho pokračovat.

17.2.2004 Jennifer Aniston v Berlíně
Jennifer Aniston přijela na několik dnů do Evropy. Nejdříve byla v Itálii a potom na mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně, kde spolu s Benem Stillerem prezentuje svůj nový film Along Came Polly. Zde je několik fotek (první dvě jsou z Říma, další z Berlína):

aniston_rome04a.jpg (26117 bytes) aniston_rome04b.jpg (22034 bytes) 

aniston_berlin04a.jpg (19125 bytes) aniston_berlin04b.jpg (17407 bytes) aniston_berlin04c.jpg (20685 bytes)

1.2.2004 "Polly" se Jennifer vyplatila
Nejnovější film Jennifer Aniston, romantická komedie Along Came Polly, nečekaně za první víkend vydělala 32,8 milionů dolarů. I přes nepřízeň kritiky se film s Aniston a Benem Stillerem v hlavních rolích dostal na první místo žebříčku všech komedií, které kdy startovaly v lednu. Hodně se mluví o tom, jak bude vypadat kariéra hvězdy Přátel nyní, když už slavný sitcom skončil, aspoň co se natáčení týká. Jennifer v současně době inkasuje pět milionů dolarů za film, tato částka by se prý již v dalším případě mohla zdvojnásobit. "Jennifer je opravdu středem zájmu a již mnohokrát mimo Přátele dokázala, že má talent," říká Adam Fogelson z Universal Pictures. V roce 2002 Aniston sklidila chválu a několik ocenění za nízkorozpočtový snímek The Good Girl, loni pak po boku Jima Carreyho účinkovala v komedii Božský Bruce, která se umístila na pátem místě v žebříčku nejúspěšnějších filmu roku 2003 s výdělkem 242,7 milionů dolarů. V posledních dvou snímcích sice zazářila vedle Carreyho, respektive Stillera, ale je těžké posoudit, do jaké míry lidé chodí do kina, aby viděli především Jennifer. Otázkou nyní je, zda by Jennifer utáhla velký film sama? Již teď je však jasné, že divákům bude chybět, až Přátelé zmizí z televizních obrazovek.

1.2.2004 Aniston a LeBlanc na předávání Golden Globe Awards
Na 61. ročníku udílení prestižních filmových a televizních cen Golden Globes 25.ledna se objevila Jennifer Aniston s Mattem LeBlancem. Aniston vyhlašovala jednu z cen, zatímco LeBlanc bohužel neproměnil nominaci, kterou získal za roli Joeyho v Přátelích. Zbytek party nebyl přítomen.

globes04a.jpg (21020 bytes) globes04b.jpg (16951 bytes) globes04c.jpg (18895 bytes) globes04d.jpg (13280 bytes)

26.1.2004 Poslední epizoda Přátel dotočena
V sobotu 24. ledna byla natočena osmnáctá a zároveň poslední epizoda desáté sezóny a seriálu vůbec. Natáčení probíhalo v přísném utajení. Klíčové a závěrečné scény byly natočeny už před příchodem diváků. Ty tvořila dvousetčlenná skupina přátel a známých tvůrců a herců seriálu. Ti nechtěli, aby se děj poslední epizody dostal ven a chtějí fanoušky seriálu překvapit. Některé noviny již ale spekulují o tom, jak vše nakonec dopadne. Přestože natáčení skončilo, poběží finální epizoda až 6.května. Bude jí předcházet hodinový vzpomínkový dokument s nejelpšími scénami a pohledy do zákulisí. Později večer se pak slavná šestice objeví v pořadu The Tonight Show. Jay Leno je bude zpovídat v kavárně Central Perk - tedy ve studiích, kde herci strávili deset let života. "Je to, asi jako když se rozcházíte s někým, koho stále milujete a máte k němu silné city. Víte, že je správný čas udělat správnou věc, ale přesto vás to bolí," komentovala konec producentka Marta Kauffman. "Nechtěli jsme natočit něco moc speciálního, aby to přímo nezapadlo do běžného děje seriálu. Je to doufám dobrá epizoda Přátel, ale pořád je to epizoda Přátel," vysvětluje další producent - David Crane. "Vzpomínám na všechny ty krásné chvíle, co jsem v uplynulých letech zažila, ale stejně to odchod neusnadní," líčila své pocity Lisa Kudrow. Po natáčení byla na plánu afterparty, místo jejího konání však bylo utajeno. "Byl jsem velmi spokojen s poslední epizodou a jejím scénářem. Doufám, že se bude líbit i divákům," dodal president Warner Bros. Television Peter Roth. Příští týden začne na NBC odpočítávání do finálního dílu, které bude zahrnovat i šest divácky nejoblíbenějších epizod. Už nyní má televizní stanice téměř vyprodaný prostor pro reklamu na vysílání posledních Přátel. Za každý 30sekundový spot si NBC přijde na dva miliony dolarů. Celkově se za tento večer čekají zisky okolo 70 milionů dolarů. Předpokládá se, že si poslední díl pustí ve více jak 30 milionech amerických domácností! Nakonec tu pro vás mám jednu fotku z posledního natáčení:

 

26.1.2004 Premiéra nového filmu Jennifer Aniston
Před dvěma týdny se konala premiéra nového filmu s Jennifer Aniston v hlavní ženské roli "Along Came Polly". Režisérem snímku je John Hamburg a dále zde hrají Ben Stiller, Debra Messing či Hank Azaria. Zde jsou fotky z filmu a premiéry, která se konala v Los Angeles:

polly1.jpg (25179 bytes) polly2.jpg (26160 bytes) polly3.jpg (28022 bytes)

polly_prem01.jpg (36693 bytes) polly_prem02.jpg (35370 bytes) polly_prem03.jpg (39639 bytes) polly_prem04.jpg (37590 bytes)

26.1.2004 - Ještě není konec...
Podle IMDb.com NBC nabídla každému z herců Přátel dva miliony dolarů za natáčení devadesátiminutového speciálu, který by se natočil v blízké době a vysílal by se rok po skončení seriálu. Děj se má odehrávat na Díkuvzdání, kdy se parta opět seskupí k sváteční večeři. Uvidíme, jak vše dopadne...

26.1.2004 - Courteney je opravdu těhotná!
Courteney Cox Arquette s manželem Davidem Arquettem čekají první přírustek do rodiny! Oznámilo to mluvčí herečky bez podrobnějších detailů. Dvojice, která se vzala na jaře 1999 se již několikkrát snažila o potomka, ale bezúspěšně. Courteney totiž dvakrát potratila. Přejme jim, ať to tentokrát vyjde!

26.1.2004 People's Choice - Přátelé opět vítězí
I letos získali Přátelé při předávání cen People's Choice Awards cenu za nejlepší komediální seriál a Jennifer Aniston vyšla jako vítězka v kategorii nejlepší herečka v komediálním seriálu. Na slavnostním předávání byli přítomni pouze Matthew Perry a Matt LeBlanc:

pchoice04a.jpg (24675 bytes) pchoice04b.jpg (12527 bytes) pchoice04c.jpg (20721 bytes) pchoice04d.jpg (18641 bytes)