> Friends Again > Extra > Ross & Rachel

Friends Again

Přístupy od 27.4.2000

Některé fotky pocházejí z Roni's Ross & Rachel Page

Ross byl zamilovaný do Rachel již od střední školy, což se dozvídáme hned v prvním díle seriálu /101/. Ona však k němu nic necítila a považovala ho za přihlouplého Moničina bratra. V několika "flash-backových" dílech /např.214,508/ jsme mohli vidět, jak se Ross pokoušel "sbalit" Rachel, ale nikdy mu to nevyšlo. Když se po letech opět potkali, Ross se zrovna rozvedl se svou první manželkou Carol a posléze se do Rachel zamiloval. Po celou první sezónu se snažil Rachel říct, co k ní cítí, ale pokaždé mu v tom něco zabránilo. Nakonec se rozhodl, jak mu Chandler poradil, že na Rachel zapomene, protože to nemá smysl, a tak odjel do Číny /124/ a Rachel nechal dárek k narozeninám.....

Na Racheliných oslavě narozenin /124/ se Chandler prokecl a Rachel zjistila, že ji Ross miluje. Uvažovala o tom a rozhodla se, že pojede Rossovi naproti na letiště a začala se jí líbit myšlenka že oni dva by spolu mohli chodit. To však netušila, že Ross vystoupí z letadla s holkou jménem Julie, do které se v Číně zamiloval. Rachel z toho byla nešťastná, protože začala k Rossovi "něco" cítit, nakonec se však musela smířit s tím, že on teď chodí s Julie a ona s tím nic nenadělá.

Když Rachel šla na rande s klukem jménem Michael /307/, opilá zavolala Rossovi a nechala mu vzkaz, že s ním končí. U ní v bytě si Ross zavolal k sobě na záznamník a poslechl si zprávu. Rachel se mu přiznala, že k němu chová jisté city a že ví o těch jeho. O pár hodin později se po hádce v Central Perku spolu poprvé políbí. V příštím díle se Ross nemůže rozhodnout, zda se má rozejít s Julie, a tak napíše seznam Racheliných záporů. Pak se rozhodne a s Julie se rozejde....Rachel má radost, ale jen do té chvíle než objeví seznam a naštve se. Tím šance na vznik vztahu zanikne.

Když se všichni dívali na video z maturitního plesu /214/, kdy Ross chtěl vzít Rachel na ples a nakonec z toho vyšel na prázdno, Rachel se zvedla a Rosse políbila, a tak začal jejich vztah. Následovalo první rande, první společné milování v muzeu :-), kde Ross pracuje a spousta dalších ke vztahu patřících věcí. 

 

Ross s Rachel prožívali krásný vztah, dokud nezačaly první větší problémy. Rachel začala pracovat v obchodním domě Bloomnigdale's, kde měla kolegu jménem Mark, na kterého Ross žárlil. Pak když měli výročí, Rachel byla celou noc v práci, kam za ní přišel Ross, ale jediné čeho se dočkal bylo, že ho Rachel z kanceláře vyhodila. Doma se pak pohádali a Rachel řekla, že by se měli rozejít. Rosse to naštvalo a šel do baru s Chandlerem a Joeym. Rozhodl se že Rachel zavolá a usmíří se, ale u ní doma byl "dotěrnej" Mark, a tak se Ross naštval a pod vlivem alkoholu se vyspal s dívkou z copy-servisu Chloie. Snažil se zabránit tomu, aby se to Rachel dozvěděla, jenže marně. Celou věc řešili několik hodin u Rachel v bytě a nakonec se rozešli :-(

Koncem třetí sezóny Ross začal chodit s Bonnie, což Rachel poněkud naštvalo. Jelikož její city k Rossovi nevymizely, snažila se ho zase získat zpět a to třeba tím, že když se celá parta vyjela na pláž, Rachel přesvědčila Bonnie, aby se ostříhala do hola, což Bonnie ihned udělala. Rachel pak řekla Rossovi, že ho pořád miluje a chce, aby začali znovu. Ross se rozešel s Bonnie a vrátil se k Rachel. Ta mu napsala dlooooouhý dopis, který si on však nestačil přečíst a souhlasil se vším, co tam bylo, než se dozvěděl pravdu, co tam bylo doopravdy. Stálo tam, že on bere všechnu vinu za rozchod na sebe. Ross to odmítl a opět se rozešli.

Ve čtvrté sezóně se Ross díky Rachel seznámil s Britkou Emily Waltham a po krátké známosti ji požádal o ruku. Rachel odmítla přijet na svatbu, která se konala v Londýně, protože se nemohla dívat na to, jak se Ross žení. Naposledná chvíli se však rozhodla, že tam pojede, řekne Rossovi, že ho miluje, a překazí svatbu. Jenže když se s ním setká vypadne z ní "Blahopřeju!", a tak s ostatními sleduje obřad, ale Ross místo "Beru si tebe, Emily" vysloví "Beru si tebe, Rachel" - ta má samozřejmě radost. Obřad dojde do konce, ale hned po svatbě Emily uteče a nechce Rosse vidět. Ten se rohzhodne jet na líbanky do Řecka s Rachel, ale na poslední chvíli se tam objeví Emily a Ross utíká za ní - Rachel tedy odletí do Řecka sama. 

Když jsou zpět v New Yorku, Rachel řekne Rossovi, že ho stále miluje, nic se však mezi nimi nestane. Emily se rozhodne přijet, ale jen pokud se Ross už nebude stýkat s Rachel. On nejdřív souhlasí, ale nakonec to vrátí zpátky a s Emily se rozvede. 

Rachel se rozhodne dát Rossovi pokoj, ten se totiž vzpamatovává z rozvodu. Celou pátou sezónu se mezi Rossem a Rachel nic nestane až do závěrečného dvojdílu, kdy parta jede do Las Vegas /523/. Ross v letadle počmáře Rachel tvář a ta pak odmítá opustit hotelový pokoj. Tam se spolu opijou a rozhodnou se vzít, což také udělají /524/. Den poté se probudí spolu  v posteli /601/, ale nic z minulé noci si nepamatují, až dokud jim ostatní trochu neosvěží paměť. Když se vrátí do New Yorku, Rachel požaduje zrušení sňatku, jenže Ross to odmítá - bylo by to jeho třetí nepovedené manželství. Slíbí jí však, že se o to postará, což ale neudělá. Když to Rachel zjistí, je naštvaná a ihned jdou spolu na soud, kde jim však soudkyně odmítne manželství zrušit a musí se tedy konat rozvodový proces. Rachel se přizná Rossovi, že to vlastně tenkrát ve Vegas byl její nápad a už se na něj nezlobí. On se jí zase přizná, že k ní pořad něco cítí.

Na začátku sedmé sezóny se Rachel cítí osamělá, protože Monica se zasnoubila a Rachel si myslí, že si už nikoho nenajde. Navrhne pak Rossovi, že by si mohli udělat "prémiovou noc", kdy půjde jen o sex na jednu noc. Ross souhlasí, ale dojde jenom k puse. V poslední epizodě sedmé sezóny si Rachel udělá těhotenský test, který je pozitivní. Všichni jsou zvědaví, kdo je otcem. Rachel nakonec prozradí, že otcem je Ross a že si přeci jen udělali "prémiovou noc". Na konci osmé sezóny se jim narodí dcera Emma.